Grand Theft Auto IV niszczy konsole?!

W sieci pojawiają się coraz liczniejsze doniesienia o tym, że najnowsza odsłona Grand Theft Auto może negatywnie wpływać na działanie konsol. Informacja ta dotyczy zarówno Xboksów 360, jak i PlayStation 3.

Liczni nabywcy GTA IV donoszą, że podczas zabawy spotkali się z krytycznym błędem, jaki zawiera gra. Bug pojawia się najczęściej podczas filmu intro oraz w momencie gdy użytkownik próbuje opuścić tryb multiplayer.

GTA IV

GTA IV

Efektem jest zamrożenie postaci w GTA, pozbawienie użytkownika możliwości dokonywania jakichkolwiek postępów w rozgrywce, a w najgorszym wypadku - zablokowanie konsoli tak, że niemożliwe staje się uruchomienie na niej jakiejkolwiek gry.

Przedstawiciele Rockstar oficjalnie nie skomentowali doniesień użytkowników (problem potwierdzili liczni czytelnicy serwisów GamePro, Kotaku, NeoGAF oraz Shacknews). Jeden z reporterów Kotaku zadzwonił do Rockstar i zapytał o krytyczny bug z GTA IV. Niestety, nie uzyskał pełnego oświadczenia w sprawie. W odpowiedzi usłyszał tylko, że firmie jest niezwykle przykro, że taki błąd w ogóle się pojawił. Ekipa aktualnie robi wszystko by zdiagnozować problem i znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Aktualizacja: Żadna z firm zainteresowanych problemem nie pokusiła się o komentarz w sprawie. Wiele wskazuje na to, że wiadomość może okazać się zwykłą plotką. Na ostateczny werdykt trzeba jednak poczekać do oficjalnego oświadczenia firmy Rockstar. Tego zaś jeszcze nie ma...


Zobacz również