Grand Theft Auto trafi do telewizji

O sławnej grze wideo Grand Theft Auto napisano wiele słów, jednak jak dotąd nikt nie wpadł na pomysł, aby na jej podstawie stworzyć serial lub pełnometrażowy film. Brytyjska BBC przymierzała się do stworzenia cyklu filmów poświęconych fenomenowi serii.

Serial prezentujący studio Rockstar i serię Grand Theft Auto miał powstać w ramach akcji "Make It Digital". Czym jest ta akcja? Będą to ogólnokrajowe zawody w programowaniu, których różne etapy promowane są poprzez państwowe radio, telewizję i strony w sieci. To właśnie jednym z elementów ma być dokument prezentujący GTA jako niezwykle kreatywny i kontrowersyjny, a zarazem mogący poszczycić się sukcesem komercyjnym projekt. Nie napisano jak na razie na ten temat wiele, wiadomo tylko, że kamera podążać będzie za Samem i Danem Houserami - współzałożycielami studia Rockstar.

Grand Theft Auto trafi do telewizji

Grand Theft Auto V (grafika z oficjalnej strony gry)

Początkowo mówiło się o całym serialu, jednak BBC podało ostatecznie, że dokument o GTA będzie mieć 90 minut, a jego emisja planowana jest później w 2015 roku. Przy okazji warto podkreślić pomysłowość "Make It Digital", której cel to także wzbudzenie zainteresowania programowaniem wśród najmłodszych. Zaplanowane jest rozdanie miliona urządzeń "Micro Bit" dzieciom w wieku 11-12 lat. Ta interaktywna zabawka uczy podstaw języków programowania, umożliwia też tworzenie prostego kodu. Jak podano to na oficjalnej stronie projektu: "Micro Bit ma pomóc młodej generacji w transformacji z pasywnych konsumentów w kreatorów cyfrowego świata". Wypada podpisać się pod tym obiema rękoma. Szkoda tylko, że to nie dzieje się w Polsce.

Zobacz również: