GrandHigh: nowa marka audio w Polsce

GrandHigh Technology International to firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybucją elektroniki audio oraz zestawów głośnikowych. Od lutego br. dystrybutorem produktów GrandHigh w Polsce jest firma E.I.C. Pierwsze urządzenia jakie trafiły na nasz rynek to zestawy głośnikowe do kina domowego. W najbliższym czasie lista oferowanych produktów powiększy się o zaawansowane technologicznie zestawy głośnikowe, wzmacniacze A/V, odtwarzacze DVD a także wyrafinowane wzmacniacze stereo.

Oferta urządzeń GrandHigh Technology International Inc. jest bardzo szeroka. Producent, dla ułatwienia odnalezienia interesującego klienta rozwiązania, podzielił swoje wyroby na działy:

Zestawy głośnikowe HiFi - w którym znajdują się zaawansowane technologicznie konstrukcje, zdolne do reprodukcji szerokopasmowego sygnału z nowych standardów DVD Audio i SACD.

Zestawy głośnikowe A/V - który zawiera w sobie pełne systemy przeznaczone do reprodukcji dźwięku przestrzennego.

Systemy dźwiękowe - dział w którym możemy wybrać jeden z czterech pełnych systemów kina domowego.

Elektronika audio – tu odnajdziemy wzmacniacze stereo i wielokanałowe, amplitunery A/V a w przyszłości odtwarzacze DVD i urządzenia wizyjne.

Dwa zespoły głośnikowe FS 1080 i TS 3080 są podstawą do stworzenia systemu kina domowego za niewielkie pieniądze. Model nieco mniejszy, FS 1080, zawiera dwa polipropylenowe głośniki niskośredniotonowe o średnicy 16,5 cm oraz głośnik wyosokotonowy z miękką kopułką. Zestawy mogą współpracować ze wzmacniaczami o mocy wyjściowej do 120 W na kanał. Większy zestaw, TS 3080, ma natomiast dwa głośniki niskośredniotonowe o średnicy 20 cm i również głośnik wysokotonowy z miękką kopułką. Zestaw może współpracować ze wzmacniaczami do 150 W na kanał.

Do wsparcia systemów kina domowego w zakresie niskich częstotliwości, może posłużyć jeden z dwóch aktywnych subwooferów. AWS 10 zawiera 25-centymetrowy głośnik niskotonowy, promieniujący w kierunku podłogi, który zasilany jest wzmacniaczem 100 W, natomiast AWS 12 posiada głośnik o średnicy 30 cm, również promieniujący w podłogę zasilany ze wzmacniacza 150 W.

Ceny:

FS 1080 – 1190 zł za komplet

TS 3080 – 1990 zł za komplet

CS2000R/CS2000C – 699 zł (uzupełnienie zestawu kina domowego – centralny i surround)

AWS 10 – 999 zł

AWS 12 – 1399 zł

Dystrybutor:

http://www.eic.com.pl


Zobacz również