Granie w gry MMORPG kluczem do sukcesu w życiu

Teraz gracze popularnych MMORPG'ów - takich jak World of Warcraft czy Everquest - nie będą już musieli tłumaczyć się z wielogodzinnego przesiadywania przed monitorem. Dlaczego? Ano dlatego, że przecież nauki nigdy za wiele.

Zaskakujące wyniki badań opublikowała ostatnio firma IBM. Otóż wszystko wskazuje na to, że granie w gry typu MMORPG uczy wielu przydatnych w pracy umiejętności. Pracownicy odwiedzający czasem wirtualny świat są bardziej przygotowani do pracy w dużych korporacjach niż ci, którzy nie grają w ogóle.

Współautor badań - Eric Lesser - uważa, że rzeczy jakich gracze uczą się w grach sieciowych w prosty sposób przekładają się na pracę w firmie. Często używane i ćwiczone są tam bowiem takie umiejętności jak: poszukiwanie osób posiadających odpowiednie kwalifikacje czy łączenie ludzi w grupy oraz bezpośrednie kontrolowanie ich poczynań. Lesser wierzy, że tego typu rozrywka uczy współpracy, a także umiejętności podejmowania ryzyka.

Badania zostały przeprowadzone na grupie 214 osób, które określiły siebie mianem graczy. Czterdzieści procent z nich przyznało, że gry bardzo pomogły im w wyćwiczeniu wielu przydatnych umiejętności jakie posiadają teraz.