Granular Linux 0.90 - idealny do biura

Ukazała się wersja 0.90 systemu Granular Linux, dystrybucji nastawionej na prace biurową i wszelkiego rodzaju multimedia. Tym razem zmieniono trochę ogólny wygląd środowiska graficznego oraz usprawniono system kont.

Granular Linux

Granular Linux

Granular Linux, chociaż nie zalicza się do najpopularniejszych dystrybucji, jest bardzo ciekawą alternatywą dla systemu Windows. Projekt został nakierowany na dopracowanie wszystkich aspektów automatycznej konfiguracji połączeń sieciowych. Od samego początku Granular Linux miał być systemem do prostej pracy biurowej i czerpania korzyści z możliwości Internetu. Z tego powodu dobrano odpowiednie oprogramowanie - odtwarzacze multimedialne, menedżer pobrań, komunikatory internetowe, edytory tekstu (w tym KOffice), przeglądarki internetowe, itp. Twórcy starali się zarazem zachować jak najbardziej modułową strukturę dystrybucji. Dostępne są dwa środowiska graficzne, KDE i XFCE. Są one domyślnie instalowane, aby użytkownik mógł przy każdym włączeniu komputera wybrać, na którym z nich pragnie pracować.

W wersji 0.90 wprowadzono całkowicie nowy zestaw ikon systemowych oraz naprawiono wygląd czcionek w menu KDE. Dodano wiele nowych szat graficznych wraz z różnorodnymi tematami pulpitu. Przeprojektowano również konta gościnne systemu, które teraz są o wiele łatwiejsze do skonfigurowania. Naprawiono dodatkowo kilka istotnych błędów w środowisku XFCE. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.

Pobierz obraz ISO Granular Linux 0.90