Grasz w Fortnite? OnePlus 8 jako pierwszy pozwoli Ci osiągnąć 90 fpsów

Najnowsze smartfony od OnePlus'a pozwolą w pełni skorzystać z 90 Hz wyświetlacza podczas gry w Fortnite. Telefony zapewnią rozgrywkę w 90 klatkach.

W chwili obecnej producenci smartfonów prześcigają się w produkcji ekranów o coraz wyższe częstotliwości odświeżania. Do gry dołączony niedługo również Apple (z iPhone 12), które jako jedyne nie posiada w swoim portfolio smartfona z 90 Hz panelem. Niestety mało kto pamięta o optymalizacji w grach, która pozwoli w pełni skorzystać z dobrodziejstw 90 Hz panelu.

Fortnite w 90 klatkach na sekundę na OnePlus 8

Fortnite w 90 klatkach na sekundę na OnePlus 8

Trzeba wiedzieć, że wysoka wydajność i ekran o podwyższone częstotliwości taktowania to zaledwie połowa sukcesu.

Potencjał wyświetlaczy o wyższej, niż 60 Hz częstotliwości odświeżania postanowił wykorzystać OnePlus. Smartfony z rodziny OnePlus 8 jako pierwsze na świecie będą w stanie renderować grę Fortnite w 90 klatkach na sekundę, co pozwoli zwiększyć płynność rozgrywki.

Fortnite to obecnie najpopularniejszą gra wideo na świecie. Ponieważ w dużej mierze opiera się ona na grze wieloosobowej, zwiększona częstotliwość taktowania ekranu oraz większą ilość klatek na sekundę może realnie przełożyć się na jakość rozgrywki. Wyższa częstotliwość odświeżania zapewnia bowiem na mniejsze opóźnienia wejściowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej reagować na dynamicznie zmieniające się środowisko w grze.

Fakt, że różnica wynosi zaledwie milisekundy, ale w przypadku tytułów FPS nawet tak małe zmniejszenie czasu reakcji może mieć kolosalne znaczenie.

Niestety renderowanie wymagającej gry w 90 klatkach na sekundę jest gigantycznym wyzwaniem nawet dla najlepszych, flagowych urządzeń. OnePlus 8 wyposażony w procesor Snapdragon 865 (obecnie najwydajniejszy układ dla smartfonów z Androidem) wraz z kartą graficzną Adreno 650 jest stanie renderować Fortnite w 90 klatkach na sekundę tylko, gdy zdecydujemy się na zmianę ustawień graficznych na niskie.

Sprawdź, ile kosztuje OnePlus