Grasz w World of Warcraft na Windows? Uważaj, hakerzy patrzą.

Hakowanie najpopularniejszego MMORPGa świata, World of Warcraft trwa w najlepsze. I nie chodzi tylko o używanie niedozwolonych programów przez graczy. Użytkownicy WoWa mają na głowie o wiele gorszy problem - hakerów i złodziei.

Grasz w World of Warcraft na Windows? Uważaj, hakerzy patrzą.

Od pewnego czasu użytkownicy World of Warcraft zmagają się z nową plagą. Coraz częściej dochodzi do bezpośrednich ataków hakerów na ich komputery.

Agresorzy instalują na komputerach graczy programy umożliwiające im zalogowanie się na konto WoWa. Następnie włamują się, kradną wszystkie wirtualne przedmioty i błyskawicznie sprzedają je na serwisach typu eBay.

Problem jest o tyle poważny, że graczom bardzo trudno jest ochronić się przed takim atakiem. Wystarczy wejść na nieodpowiednią stronę, kliknąć "zarażony" link i voila - nieszczęście gotowe.

Jak na całą sprawę reaguje Blizzard? Przedstawiciele firmy przede wszystkim gorąco namawiają graczy do częstego aktualizowania zabezpieczeń Windows, używania konsoli WoWa i ochrony komputera programem antywirusowym. Sporo, ale czyż nasze drogocenne świecidełka nie są tego warte?