Grasz w World of Warcraft na Windows? Uważaj, hakerzy patrzą.

Hakowanie najpopularniejszego MMORPGa świata, World of Warcraft trwa w najlepsze. I nie chodzi tylko o używanie niedozwolonych programów przez graczy. Użytkownicy WoWa mają na głowie o wiele gorszy problem - hakerów i złodziei.

Od pewnego czasu użytkownicy World of Warcraft zmagają się z nową plagą. Coraz częściej dochodzi do bezpośrednich ataków hakerów na ich komputery.

Agresorzy instalują na komputerach graczy programy umożliwiające im zalogowanie się na konto . Następnie włamują się, kradną wszystkie wirtualne przedmioty i błyskawicznie sprzedają je na serwisach typu eBay.

Problem jest o tyle poważny, że graczom bardzo trudno jest ochronić się przed takim atakiem. Wystarczy wejść na nieodpowiednią stronę, kliknąć "zarażony" link i voila - nieszczęście gotowe.

Jak na całą sprawę reaguje Blizzard? Przedstawiciele firmy przede wszystkim gorąco namawiają graczy do częstego aktualizowania zabezpieczeń Windows, używania konsoli WoWa i ochrony komputera programem antywirusowym. Sporo, ale czyż nasze drogocenne świecidełka nie są tego warte?