Gratis jest w modzie

Bądź na czasie! Nie przepłacaj za komercyjne oprogramowanie, jeśli pod ręką masz równie dobre - bezpłatne. Zapoznaj się z kolejną porcją polecanych aplikacji freeware i open source.


Bądź na czasie! Nie przepłacaj za komercyjne oprogramowanie, jeśli pod ręką masz równie dobre - bezpłatne. Zapoznaj się z kolejną porcją polecanych aplikacji freeware i open source.

Niektórzy z naszych czytelników, przyzwyczajeni do komercyjnych programów, przecierają zapewne oczy ze zdumienia na widok bezpłatnych narzędzi, spełniających dokładnie te same funkcje, co płatne aplikacje. Nie przestajemy zaskakiwać i kontynuujemy nasz cykl, prezentujący następnych kandydatów do miana Supergratisów.

Data Crow 3.1.30 (OS)

Gratis jest w modzie

Notatka o oprogramowaniu wprowadzona do bazy danych Data Crow.

Na łamach naszego pisma wielokrotnie opisywaliśmy oprogramowanie do zarządzania różnego rodzaju kolekcjami (muzyka, filmy, fotografie, książki). W większości wypadków były to jednak aplikacje o wąskiej specjalizacji. Tym razem nasza propozycja jest bardziej wszechstronna. Data Crow to baza danych gromadząca informacje o plikach audio, wideo, oprogramowaniu, książkach oraz zdjęciach. Narzędzie wykorzystuje platformę JAVA, dzięki czemu uruchomisz je praktycznie w każdym systemie operacyjnym. Ogromną zaletą Data Crow są duże możliwości w zakresie dostosowania aplikacji do potrzeb danej kolekcji (między innymi przez tworzenie własnych kategorii oraz gatunków).

Dzięki wsparciu największych internetowych serwisów filmowych (Imdb.com), ich odpowiedników muzycznych (Musicbrainz.org) oraz sklepów (Amazon.com) możesz uzupełniać brakujące dane o swoich ulubionych piosenkach czy filmach. Wbudowany w Data Crow nieskomplikowany edytor graficzny umożliwia prostą obróbkę zgromadzonych w bazie zdjęć. Program dodatkowo pozwala na generowanie raportów o zawartości bazy danych w formacie PDF oraz HTML.

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/b1a08

HandBrake 0.9.2 (OS)

Gratis jest w modzie

HandBrake zlokalizował właśnie materiał źródłowy i czeka na podanie parametrów do konwersji filmu.

Znudziło ci się żonglowanie płytami DVD z ulubionymi filmami? Dzięki wygodnemu konwerterowi HandBrake będziesz mógł zgrać kinowe hity na twardy dysk komputera. Program otwiera dowolny katalog VIDEO_TS, plik obrazu płyty lub nośnik DVD, a także niektóre pliki VOB oraz TS. Obsługiwane są standardy NTSC i PAL oraz ścieżki audio AC-3, DTS, LPCM i MPEG. Po konwersji uzyskasz pliki w formatach MP4, MKV, AVI lub OGM, zakodowane w standardzie MPEG-4 lub H.264, z dźwiękiem AAC, MP3, OGG lub AC-3.

HandBrake bazuje na wielu bibliotekach znanych z Linuksa, więc pracuje szybko i wydajnie. Z dodatkowych funkcji oferuje wybór rozdziałów, warstwy napisów, kalkulator współczynnika bitrate, usuwanie przeplotu, kadrowanie oraz skalowanie obrazu. Jeśli masz więcej filmów, które chcesz w ten sposób przerobić, warto skorzystać z funkcji Queue. W konwersji pomocne mogą być również szablony, które zawierają domyśle ustawienia dla różnych zastosowań i urządzeń.

Pobierz plik:http://p1.pcworld.pl/r/1fd95

Polecane programy freeware (Windows)

IE7Pro 2.1

www.ie7pro.com

Doskonały dodatek do przeglądarki internetowej Internet Explorer, wprowadzający przydatne funkcje i poprawiający wydajność pracy.

XP-AntiSpy 3.96-8

www.xp-antispy.org

Narzędzie do wyłączania niektórych funkcji, domyślnie wbudowanych w system operacyjny Windows XP.

Attribute Changer 6.0a

webplaza.pt.lu/~rpetges/windows/windows.html

Dzięki temu programowi zmienianie atrybutów plików oraz całych katalogów staje się o wiele prostsze.

Revo Uninstaller 1.50

www.revouninstaller.com

Aplikacja do szybkiego i skutecznego usuwania zainstalowanego oprogramowania oraz czyszczenia twardego dysku.

Guitar Guru 2.2.5

www.musicnotes.com/GuitarGuru

Z pomocą tego narzędzia zagrasz swoje ulubione utwory na gitarze bez konieczności czytania nut czy tabulatury.

PC Tools Firewall Plus 3.0.1.9

www.pctools.com/firewall

Firewall monitorujący połączenia przychodzące i wychodzące, chroniący system operacyjny przed intruzami.

BIOS Patcher 4.23

www.rom.by/articles/BP/index_english.htm

Program do wykrywania i naprawiania błędów w BIOS-ach firmy AWARD oraz dodawania nowych funkcji.