Gratka dla fanów strategii turowych w drodze

Fani klasycznych strategii turowych nie mają obecnie zbyt wielkich możliwości jeśli chodzi o wybór nowych tytułów. Atomicboy Software i Battlefront.com postanowiły to zmienić i tworzą wspólnie Empires of Steel.

W Empires of Steel przeniesiemy się do XX wieku. Zadaniem gracza będzie oczywiście podbój jak największego obszaru Ziemi. Będzie to oczywiście możliwe na wiele sposobów, chociażby posługując się dyplomacją.

Gratka dla fanów strategii turowych w drodze

Gra jednak silnie nastawiona jest na walkę zbrojną i posługiwanie się sojuszami. Do dyspozycji gracza oddanych zostanie masa jednostek. Odpowiednie zarządzanie surowcami znajdującymi się na mapie i rozwojem drzew technologicznych będzie kluczowe.

Zobacz również:

  • Najlepsze mody do Civilization 6 w 2022 roku

W Empires of Steel będzie można się zmagać z 19 przeciwnikami na raz. Oczywiście jest to możliwe w systemie single-player, jednak gra jest przygotowywana głównie z myślą o realnych przeciwnikach. W tym celu stworzony został zaawansowany chat, system komunikacji głosowej oraz system dopasowujący graczy o podobnych umiejętnościach do siebie.

Gra aktualnie znajduje się w produkcji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to premiera Empires of Steel nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.