Greedfall - dziś premiera gry. Zapowiada się gratka dla sympatyków RPG

Greedfall - gra RPG studia Spiders, wreszcie zadebiutowała na rynku. Czy warto było czekać? Pierwsze recenzje sugerują, że jak najbardziej tak.

Przedstawiciele Spiders nie ukrywali, że Greedfall, to ich największy i najbardziej ambitny projekt. CEO studia - Jehanne Rousseau, sugerowała nawet, że jej zespół będzie chciał wypełnić lukę po Bioware, które skręciło ostatnio w kierunku gier sieciowych (Anthem). Czy rzeczywiście udało się "pająkom" stworzyć dzieło na miarę najlepszych produkcji kanadyjskiego studia? Pierwsze recenzje Greedfall sugerują, że choć nie dostaliśmy dzieła wybitnego, to z całą pewnością warto zanurzyć się w świat i historię przygotowaną przez Spiders.

Wersja gry na PC może w tej chwili pochwalić się średnią ocen na poziomie 77 punktów. Co ciekawe, opinie graczy są bardziej pochlebne niż recenzentów i w tej kategorii gra uzyskała ocenę 8,1. Bardziej wyrównany poziom prezentują oceny gry w wydaniu na konsolę PlayStation 4. Według recenzentów gra studia Spiders zasługuje na średnią wynoszącą 75 punktów. Podobnego zdania są gracze, przyznając grze ocenę 7,4. Niestety w przypadku konsoli Xbox One, profesjonalnych recenzji jest zbyt mało, aby można było wyciągnąć średnią.

Recenzenci są zgodni, że Greedfall to najlepsza z dotychczas wydanych gier studia Spiders. Wśród jej największych atutów najczęściej wymieniane są: przedstawiony świat oraz historia. Ponadto, na uwagę zasługuje również system walki, choć w tym przypadku zdania są już bardziej podzielone. W Greedfall widać jednak braki w budżecie - świat, choć urokliwi i interesujący, to w wielu miejscach zwyczajnie pusty. Poza wątkiem głównym, pojawia się również pewna doza powtarzalności.

Greedfall jest już dostępne na PC, PlayStation 4 i Xbox One.