Greedfall - nowy zwiastun prezentuje nam system walki oraz rozwój postaci

Studio Spiders - twórcy gry Greedfall, zaprezentowali nam dzisiaj nowy zwiastun swojej produkcji.

Przedstawiciele Spiders niejednokrotnie podkreślali, że ich nadchodząca produkcja - Greedfall, jest największym i najbardziej ambitnym projektem w historii francuskiego studia. Zaprezentowany dzisiaj zwiastun wydaje się to potwierdzać. Twórcy przygotowali dla nas obszerny materiał, na którym prezentują nam podstawowe mechaniki i systemy jakie wykorzystuje Greedfall. Możemy zobaczyć jak wygląda rozwój postaci, system walki, relacje z towarzyszami czy system ekwipunku.

Jak widać na powyższym materiale, Greedfall zaoferuje nam ogromną swobodę w kreacji postaci. Co równie ważne i zgodne z rodowodem RPG, gra pozwoli nam stworzyć nie tylko idealnego wojownika, ale również biegłego dyplomatę. Nie zabraknie też trudnych wyborów i skomplikowanych relacji z towarzyszami. Zapowiada nam się kawał dobrego RPGa.

Dla przypomnienia, akcja gry Greedfall prezentuje nam alternatywną wersję historii, w 17-wieku ludzie doprowadzili do zniszczenia Europy. "Stary Kontynent" jest przeludniony, a wszechobecne skażenie i pochłaniają coraz więcej ofiar. Nadzieją na ratunek jest nowo odkryta wyspa, pełna bogactw naturalnych i zasobów. Gracze wcielają się w jednego z odkrywców "Nowego Świata".

Greedfall zadebiutuje już 10 września na PlayStation 4, Xbox One i PC (Steam).