Greedfall - poznaliśmy długość gry, produkcja studia Spiders może wypełnić lukę po grach Bioware

Greedfall to jedna z najciekawiej zapowiadających się gier RPG drugiej połowy 2019 roku. Twórcy wydają się być pewni swego i uważają, że ich produkcja może wypełnić niszę po najlepszych produkcjach Bioware.

Jehanne Rousseau - CEO studia Spiders, w rozmowie z dziennikarzami Escapist Magazine zdradziła kilka ciekawych szczegółów na temat GreedFall. Przede wszystkim poznaliśmy orientacyjną długość gry. Zdaniem Rousseau przejście tylko i wyłącznie głównego wątku powinno nam zająć około 30 godzin, jeśli jednak zdecydujemy się na eksplorację świata i wykonywanie zadań pobocznych, to czas potrzebny do ukończeniu produkcji może się wydłużyć do 40 - 45 godzin.

Twórcy chcą, aby naszą historię definiowały nasze wybory, dlatego też przygotowano cztery główne zakończenia, które mają się od siebie diametralnie różnić.

Zobacz również:

  • Najlepsze monitory szerokokątne dla graczy i profesjonalistów

Pani Rousseau dodała również, że jej zespół wciąż zakochany jest w klasycznych grach RPG, w których główną rolę odgrywa historia i jej bohaterowie. Ambicją studia jest zastąpić lukę w branży, jaka utworzyła się ostatnio po odejściu Bioware od tworzenia właśnie takich gier.

Warto tu dodać, że Bioware nie ma w ostatnich latach najlepszej prasy. Wydana w 2017 roku gra Mass Effect: Andromeda, zamiast wielkim powrotem serii okazała się jej przysłowiowym "gwoździem do trumny". Nie wiele lepiej studio poradziło sobie ze swoją pierwszą w pełni sieciową produkcją - Anthem. Za ostatnią udaną grę Bioware można zatem uznać trzecią część serii Dragon Age, która zadebiutowała w 2014 roku.

Czy Greedfall faktycznie nawiąże do najlepszych dzieł kanadyjskiego studia? O tym przekonamy się już 10 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

źródła: escapistmagazine.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: