GreenBrowser 5.6.0920 - nakładka na Internet Explorera

Nakładki na Internet Explorera, udostępniają użytkownikom funkcje niedostępne w tej przeglądarce, ułatwiają przeglądanie zasobów Internetu i poruszanie się po sieci. Jedną z popularniejszych jest GreenBrowser.

GreenBrowser 5.6.0920 - nakładka na Internet Explorera

GreenBrowser 5.6

GreenBrowser to przeglądarka internetowa. Nie funkcjonuje samodzielnie, jak Firefox, czy Opera, ale jest nakładką na Internet Explorera - korzysta z jego silnika. Oferuje za to funkcje, których nie znajdziesz w programie Microsoftu. Znajdziesz tu między innymi obsługę gestów myszą, obsługę przeciąganych obiektów, zaawansowany filtr reklam i zawartości okien przeglądarki, menadżer odwiedzonych stron, czy tak zwany klawisz szefa ukrywający okno programu.

Gesty myszą działają podobnie, jak w Operze. Za ich pomocą można przemieszczać się pomiędzy przeglądanymi witrynami, otwierać bądź zamykać okna i karty, odświeżać widok strony. Ciekawym rozwiązaniem są gesty dotyczące różnych obiektów. Przeciągając myszą fragment tekstu można automatycznie włączyć jego poszukiwanie na stronie czy wyszukiwanie w różnych wyszukiwarkach (na przykład Google, czy Bing), kopiowanie do schowka, edycję. Przeciągnięcie obrazka spowoduje jego pobranie czy otworzenie w nowym oknie. Obsługa linków umożliwia natomiast dodanie strony do Ulubionych, otworzenie w przeglądarce a nawet zablokowanie za pomocą filtra.

Zobacz również:

  • Windows 11 usuwa Internet Explorera
  • Xiaomi testuje MIUI 13. Nakładka trafi na dwuletnie smartfony!

GreenBrowser ma rozbudowane narzędzia do wyszukiwania. Można je uruchomić za pomocą gestu, dodać do paska przyciski wyszukiwania - między innymi nowości, obrazków, oprogramowania czy plików audio. Do dyspozycji użytkownika są oczywiście różne wyszukiwarki jak Google, Yahoo, Bing i chińskie Baidu.

Ciekawe są opcje uruchamiania i zamykania przeglądarki. W trakcie startu można otworzyć stronę historii, domową bądź z ulubionymi. Podczas zamykania skasować automatycznie historię przeglądania, wyczyścić cookies i pamięć podręczną. Obsługa wtyczek zwiększa i tak niemałe możliwości programu. Na stronie producenta dostępnych jest kilkadziesiąt różnych dodatków. Pobrać można również skórki modyfikujące jego wygląd. Ikona GreenBrowsera widoczna jest przez cały czas na ekranie na tle działających w systemie programów. Ułatwia to znacznie dostęp do okna przeglądarki.

GreenBrowser ma polską wersję językową, ale tłumaczenie zawiera braki. Nie wszystkie nazwy funkcji zostały przetłumaczone, a w polskich komendach można znaleźć literówki. Po angielsku jest również pomoc dostępna w przeglądarce (otwierana ze strony internetowej).

Pobierz: GreenBrowser 5.6.0920 - Nakładka na Internet Explorera