GreenBrowser 5.6.0920 - nakładka na Internet Explorera

Nakładki na Internet Explorera, udostępniają użytkownikom funkcje niedostępne w tej przeglądarce, ułatwiają przeglądanie zasobów Internetu i poruszanie się po sieci. Jedną z popularniejszych jest GreenBrowser.

GreenBrowser 5.6

GreenBrowser 5.6

GreenBrowser to przeglądarka internetowa. Nie funkcjonuje samodzielnie, jak Firefox, czy , ale jest nakładką na Internet Explorera - korzysta z jego silnika. Oferuje za to funkcje, których nie znajdziesz w programie Microsoftu. Znajdziesz tu między innymi obsługę gestów myszą, obsługę przeciąganych obiektów, zaawansowany filtr reklam i zawartości okien przeglądarki, menadżer odwiedzonych stron, czy tak zwany klawisz szefa ukrywający okno programu.

Gesty myszą działają podobnie, jak w Operze. Za ich pomocą można przemieszczać się pomiędzy przeglądanymi witrynami, otwierać bądź zamykać okna i karty, odświeżać widok strony. Ciekawym rozwiązaniem są gesty dotyczące różnych obiektów. Przeciągając myszą fragment tekstu można automatycznie włączyć jego poszukiwanie na stronie czy wyszukiwanie w różnych wyszukiwarkach (na przykład Google, czy Bing), kopiowanie do schowka, edycję. Przeciągnięcie obrazka spowoduje jego pobranie czy otworzenie w nowym oknie. Obsługa linków umożliwia natomiast dodanie strony do Ulubionych, otworzenie w przeglądarce a nawet zablokowanie za pomocą filtra.

GreenBrowser ma rozbudowane narzędzia do wyszukiwania. Można je uruchomić za pomocą gestu, dodać do paska przyciski wyszukiwania - między innymi nowości, obrazków, oprogramowania czy plików audio. Do dyspozycji użytkownika są oczywiście różne wyszukiwarki jak Google, Yahoo, Bing i chińskie Baidu.

Ciekawe są opcje uruchamiania i zamykania przeglądarki. W trakcie startu można otworzyć stronę historii, domową bądź z ulubionymi. Podczas zamykania skasować automatycznie historię przeglądania, wyczyścić cookies i pamięć podręczną. Obsługa wtyczek zwiększa i tak niemałe możliwości programu. Na stronie producenta dostępnych jest kilkadziesiąt różnych dodatków. można również skórki modyfikujące jego wygląd. Ikona GreenBrowsera widoczna jest przez cały czas na ekranie na tle działających w systemie programów. Ułatwia to znacznie dostęp do okna przeglądarki.

GreenBrowser ma polską wersję językową, ale tłumaczenie zawiera braki. Nie wszystkie nazwy funkcji zostały przetłumaczone, a w polskich komendach można znaleźć literówki. Po angielsku jest również pomoc dostępna w przeglądarce (otwierana ze strony internetowej).

Pobierz: GreenBrowser 5.6.0920 - Nakładka na Internet Explorera