Gris - niezwykła gra platformowa zmierza na iOS-a

Nomada Studio oraz Devolver Digital ujawnili datę premiery gry platformowej Gris na urządzeniach z systemem iOS.

Gris to wyjątkowa gra platformowa z zagadkami logicznymi, która pierwotnie zadebiutowała pod koniec 2018 roku na PC i konsoli Nintendo Switch. Produkcja studia Nomada zebrała wiele pozytywnych opinii. Szczególnym uznaniem cieszyła się oprawa audio-wizualna produkcji.

W Gris wcielamy się w tytułową młodą dziewczynę, która obecnie boryka się z bolesnymi doświadczeniami w swoim życiu. Zagubiona we własnym świecie bohaterka rozpoczyna niezwykłą podróż, która ma jej pomóc w uporaniu się ze swoim bólem. Wraz z postępami w rozgrywce Gris odkrywać będzie nowe umiejętności, które pomogę jej w pokonywaniu przeszkód.

Zobacz również:

Gris to przede wszystkim gra platformowa 2D, w której nie brakuje zarówno elementów typowo zręcznościowych, jak i zagadek logicznych. Na tle konkurencji wyróżnia ją niezwykła, artystyczna oprawa graficzna oraz muzyka skomponowana przez Marco „Berlinistę” Albanę.

Produkcja studia Nomada zadebiutuje na urządzeniach z systemem iOS już 22 sierpnia w znakomitej cenie wynoszącej zaledwie 23,99 zł. Gris jest już dostępne w przedsprzedaży w App Store. Niestety na razie nie wiadomo czy produkcja ukaże się również na Androidzie.

źródło: gematsu.com