Grokster z zabezpieczeniami

Przedstawiciele firmy Grokster, producenta popularnego klienta sieci P2P o tej samej nazwie, poinformowali, że w najnowszej, płatnej wersji tego programu zastosowana zostanie technologia Softwrap, uniemożliwiająca nielegalne kopiowanie dystrybuowanych za pośrednictwem Grokstera plików.

Grokster od pewnego czasu dystrybuowany jest w dwóch wersjach - bezpłatnej, ale za to "naszpikowanej" oprogramowaniem reklamowym (adware) i "szpiegowskim" (spyware) oraz płatnej, pozbawionej wszystkich tych uciążliwości. Z deklaracji przedstawicieli firmy wynika, że antypiracka technologia przynajmniej na razie zastosowana zostanie jedynie w wersji płatnej (czyli Pro).

Oprogramowanie Softwrap od dawna wykorzystywane jest m.in. do zabezpieczenia wersji demonstracyjnych gier oraz programów - również tych dystrybuowanych za pośrednictwem sieci P2P. "Wybraliśmy to rozwiązanie, ponieważ ma ono dwie podstawowe zalety - niezwykle skutecznie zabezpiecza przed nieautoryzowanym kopiowaniem pliki, a jednocześnie jest bardzo proste w obsłudze." powiedział Wayne Rosso, szef Grokstera.