GroupWise 6.5

Novell udostępnił wersję 6.5 GroupWise - oprogramowania do pracy grupowej, zawierającą wzbogacony interfejs użytkownika, ulepszone narzędzia dla programistów i zwiększoną skalowalność.

GroupWise 6.5, wchodzący w skład rodziny produktów wieloplatformowych Nterprise, może pracować z NetWare i Windows NT/2000. Użytkownicy mogą osiągać swoje skrzynki pocztowe, kalendarze i kontakty oraz wykonywać funkcje zarządzania dokumentami z różnego rodzaju urządzeń obejmujących laptopy, telefony komórkowe, PDA itp.

Nowy ogląd listy kontrolnej pozwala użytkownikom podążać za wiadomościami, zadaniami i spotkaniami.

Nowe funkcje kontaktów umożliwiają rejestrowanie osobistych informacji do swoich kontaktów, jak również rejestrowanie komunikacji z nimi. Użytkownik może dołączyć zakładkę czasową i komentarz do każdego zadania. Zakładka „Historia” pozwala na przeglądanie wszystkich informacji, jakie zostały otrzymane lub wysłane przez użytkownika.

Novell planuje także dołączenie do GroupWise 6.5 – bezpłatnie - GroupWise Messenger, aplikacji messagingu bezpośredniego, która jest na razie w fazie beta. Będzie ona dostępna do sprowadzania z witryny webowej Novella.

Chociaż GroupWise jest, co prawda, trzeci na rynku aplikacji pracy grupowej - za Microsoft Exchange i Lotus Notes - jednak ciągle grono jego użytkowników liczy ponad 34 mln.

Jedną z atrakcyjnych cech GroupWise jest opłata za ten produkt. GroupWise wyceniany jest w oparciu o liczbę użytkowników, a nie urządzeń czy serwerów, co pozwala użytkownikom uzyskiwać dostęp do ich skrzynek z dowolnego urządzenia.

Cena GroupWise 6.5 zaczyna się od 130 USD za użytkownika w pakiecie dla 25 użytkowników.


Zobacz również