Groupon - kupujemy krok po kroku

W przeciwieństwie do tradycyjnych serwisów z przecenami, nowe witryny do zakupów grupowych pozwalają na szybkie upolowanie okazji. Wykupienie kuponu zajmuje kilka minut, a ze zniżki można często skorzystać jeszcze tego samego dnia.


1. Wybierz ofertę

Na stronie każdego serwisu zakupowego wyświetlana jest co najmniej jedna aktualna oferta na zakupy ze zniżką. Wyświetlana jest również liczba osób, które ją kupiły. Kliknij odnośnik potwierdzający zakup, aby się dołączyć.

2. Załóż konto w serwisie i dokonaj zapłaty

Aby móc skorzystać z oferty, musisz mieć zarejestrowane konto użytkownika w danym serwisie. Potrzebne będą twoje dane osobowe (nie warto podawać zmyślonych danych, ponieważ może to w przyszłości utrudnić korzystanie z promocji). Musisz też podać prawdziwy adres poczty elektronicznej, bo kupon promocyjny przyjdzie do ciebie w załączniku wiadomości e-mail. Zapłaty za usługę dokonuje się od razu. W większości serwisów możesz wybrać jedną z kilku obsługiwanych form płatności (przelew, karta kredytowa lub PayPal).

3. Wydrukuj kupon rabatowy

Po zakończeniu oferty otrzymasz wiadomość od serwisu z promocjami (uważaj, bo może pojawić się w folderze spam!). E-mail powinien zawierać załącznik z kuponem rabatowym do wydrukowania. Aby go użyć, okaż go sprzedawcy w miejscu, do którego się wybierasz. Jeżeli dana oferta nie jest jeszcze aktywna, czyli wciąż nie zdecydowała się na nią minimalna liczba wymaganych chętnych, kupon rabatowy otrzymasz dopiero w momencie jej aktywacji. Może się też zdarzyć, że kupony wydawane są dopiero po zakończonej aukcji. W sytuacji, gdyby nie udało się zebrać minimalnej liczby kupujących, otrzymasz zwrot wpłaconych pieniędzy.