Groźne zasilacze Della

Już po raz drugi w tym roku amerykański koncern Dell musi wycofać z rynku partię zasilaczy do notebooków - jest to konsekwencja decyzji amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, która uznała, że niektóre zasilacze mogą podczas pracy zapalić się lub porazić użytkownika prądem. Problem może dotyczyć nawet miliona zasilaczy.

Do tej pory zgłoszono już siedem przypadków wadliwej pracy zasilaczy - w tym m.in. ich ponadnormatywne nagrzewanie się. Przedstawiciele Komisji zapewniają, że jak na razie nikt nie ucierpiał w wyniku tych incydentów - mimo to organizacja zaleciła wycofanie sprawiających problemy urządzeń z rynku, zanim dojdzie do jakiegoś poważniejszego wypadku.

Wiadomo, że problem dotyczy zasilaczy do modeli Latitude, Precision oraz Inspiron, na których obudowie umieszczono słowo "Dell" oraz symbol "P/N 9364U, "P/N 7832D" lub "P/N 4983D". Zasilacze z tej serii sprzedawano zarówno w zestawach z komputerami, jak i samodzielnie, w okresie od września 1998 do lutego 2002 (producentem urządzeń była firma Delta Electronics).

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2022 roku - który komputer wybrać?

Zarówno Dell, jak i Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, zalecają wszystkim użytkowników notebooków marki Dell odwiedzenie stronyhttp://www.delladapterprogram.com/multiorder.aspx?LN=PO - można na niej sprawdzić, czy dany zasilacz należy do feralnej serii. Oczywiście, użytkownicy wadliwych zasilaczy, którzy zgłoszą się do firmy, otrzymają za darmo nowy.