Grudniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA NOWE TECHNOLOGIE

Pierwsze trzy miejsca w kategorii zajmują: INTERIA.PL, dobreprogramy.pl, IDG.pl.

Interia.pl już drugi miesiąc z rzędu zajmuje przejętą po Dobrychprogramach pozycję lidera stawki. Interia.pl zwiększa delikatnie zasięg jak również i liczbę odsłon (o ok.6 mln).

Dodajmy także, że kolejny miesiąc z rzędu zasięg zwiększają serwisy: dobreprogramy.pl oraz IDG.pl.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA PRACA

Wyścigu pomiędzy Pracuj.pl a Gazeta.pl ciąg dalszy. W grudniu zwycięzcą "potyczki" okazał się Pracuj.pl. Jak wspomnieliśmy w zeszłym miesiącu, pierwsze miejsce w kategorii "praca" staje się najbardziej zmiennym z pierwszych miejsc w Megapanelu tematycznym.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA SPOŁECZNOŚCI

2 pkt. proc. zyskuje WP.pl (portal awansuje tym samym na 4. pozycję).

Na 17., przyzwoitym miejscu w kategorii pojawia się Facebook. Jest to sytuacja dosyć ciekawa, ponieważ świadczy o tym, że zagraniczny podmiot, bez oddziału w naszym kraju, może zjednać sobie polskich internautów.

Grudniowy ranking serwisów tematycznych

AKTUALIZACJA

Zmiany prezentacji wyników dla niektórych kategorii:

Od grudnia 2008 nastąpiła zmiana w prezentacji wyników dla kategorii INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA. Z Grupy Axel Springer wyłączone zostały części witryny dziennik.pl nieodnoszące się do tematyki informacyjnej, np. dziennik.pl/zyczenia.

Od grudnia 2008 nastąpiła zmiana w prezentacji wyników dla kategorii BIZNES, FINANSE, PRAWO. Serwisy expander.pl i open.pl zostały usunięte z drzewka kategorii tematycznych, gdyż są witrynami firmowymi (prezentują głównie ofertę firmową).

Od grudnia 2008 nastąpiła zmiana w prezentacji wyników dla kategorii PRACA. Dotychczas prezentowane osobno statystyki dla grupy serwisów Jobs4.pl (jobs4finance.pl, jobs4sales.pl, jobs4it.pl, jobs4.pl), przedstawiane są obecnie w ramach grupy Pracuj.pl - Praca.