Grundig GDP 5240

Odtwarzacz DVD Grundiga z serii Cinio idealnie pasuje do kompletu z amplitunerem tej samej serii.

Odtwarzacz DVD Grundiga z serii Cinio idealnie pasuje do kompletu z amplitunerem tej samej serii.

Grundig GDP 5240

Oba urządzenia łączy przede wszystkim identyczna stylistyka. Całe obudowy są metalowe. Frontową ściankę wykonano z grubego płata aluminium, który staranie wyszlifowano i wyfrezowano w nim otwory na kilka klawiszy funkcyjnych. Rozlokowano je zgodnie z zasadami ergonomii. Ponadto na przednim panelu umieszczono guziki przeznaczone do wyboru wersji językowej ścieżki audio i napisów. Takie rozwiązanie okazuje się wygodne, gdy chcemy bez pomocy pilota wybrać konkretną wersję językową. Niestety, olbrzymi zawód sprawia menu ekranowe, którego przygotowania Gruding wyraźnie zaniedbał. I nie chodzi tu o układ czy warstwę graficzną. Polska wersja językowa została fatalnie przygotowana. Błędów w tłumaczeniu jest bardzo dużo, niektóre pozycje nie są przetłumaczone w ogóle i koegzystują z innymi wersjami językowymi.

Grundig GDP 5240

Pilot - charakterystyczny dla Grundiga - na początku enigmatyczne ikony opisujące klawisze funkcyjne sprawiają problem, ale po kilkunastu minutach można się przyzwyczaić.

Bardzo poważnie potraktowano kwestie regulacji parametrów obrazu i dźwięku. Użytkownik może decydować o zakresie dynamiki odtwarzanych ścieżek dźwiękowych i np. uprzestrzenniać nagrania dwukanałowe tak, aby powstawało złudzenie dźwięku przestrzennego (kilka trybów). W sekcji wideo znajdziemy tak rzadkie funkcje, jak opóźnienie luminancji czy filtry odchylania poziomego i pionowego (redukcja migotania).

Wyświetlacz odtwarzacza można wyłączyć całkowicie bądź też przyciemnić. Prezentowane na nim informacje są czytelne nawet z dużej odległości.

Odtwarzacz Grundiga umożliwia odtwarzanie plików muzycznych MP3, WMA oraz obrazów graficznych JPEG. Napęd urządzenia pracuje szybko, lecz głośno w momencie wyszukiwania rozdziału. Obraz uzyskany z Cinio GDP 5240 wypada ocenić na mocną czwórkę. Barwy są prezentowane bardzo rzetelnie. Brakowało nam jednak nieco większego nasycenia barw, które ożywiłoby przekaz. Pochwalić natomiast należy sekcję wideo za dobrą szczegółowość nie tylko pierwszego, ale i dalszych planów. Dźwięk uzyskany na wyjściu cyfrowym cechowały duża dynamika, pełnia brzmienia, niski soczysty bas i nie za ostry sopran. Przestrzenność, umiejętność stworzenia atrakcyjnych dla widza obszernych planów dźwiękowych w sprzęcie Grundiga opanowano poprawnie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 899 zł

Dystrybutor Grundig Polska http://www.grundig.pl

Wymiary 43,2 x 5,5 x 24,9 cm

Waga 2,8 kg

Funkcje kilka trybów uprzestrzenniania dźwięku dwukanałowego, zoom, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, szeroka gama regulacji obrazu

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, wyjście analogowe audio