Grupa Siemensa wchodzi w e-biznes

Trzy firmy wchodzące w skład międzynarodowego giganta - Siemens AG zaprezentowały nową ofertę dla firm działających w branży e-commerce.

Na konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Warszawie prezesi Fujitsu Siemens Computers, SBS i ZWUT-Siemens przedstawili nową strategię, która ma łączyć oferty wszystkich trzech firm w celu tworzenia kompleksowej usługi typu end-to-end dla klientów korporacyjnych działających w sektorze e-biznesu.

Podczas konferencji zaprezentowano m.in. Surpass, czyli zestaw produktów umożliwiający abonentom telefonicznym przejście od klasycznych systemów głosowych (POTS/IDSN) w stronę nowoczesnych sieci danych, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Nowy system oferuje następujące usługi:

Internet Subscriber Control Input - wygodna modyfikacja listy usług dostępnych dla linii telefonicznej przez WWW

e-mail waiting indicator - przekazywanie informacji o oczekującej poczcie elektronicznej bezpośrednio na aparat telefoniczny

Click to Dial (C2D) - zestawianie rozmów telefonicznych przez Internet

Click to Phone (C2P) - zestawienie rozmów po IP przez Internet

Najciekawszą funkcją z punktu widzenia przeciętnego internauty jest VoxPortal - to aplikacja umożliwiająca odsłuchanie zawartości stron WWW i poczty elektronicznej przez telefon.

Oprócz systemu Surpass omówiono wdrożeniu nowej strategii rozwoju systemów komunikacyjnych nazwanej HiPath i skierowanej do firm zorientowanych na e-biznes. Jest to strategia budowy elastycznych i wydajnych rozwiązań komunikacyjnych służących do optymalizacji procesów biznesowych. Kolejnym omawianym systemem był CorporateGSM, stanowiący połączenie rozwiązań sieci GSM i wspomnianego HiPath.


Zobacz również