Grupowe Selfie w dobie social distancingu? Apple ma na to sposób!

Nadchodzący iOS 14 pozwoli wykonać grupowe selfie iPhone'm bez konieczności zbliżania się do siebie.

Zdystansowanie społeczne wprowadzone w wyniku panującej pandemii koronawirusa wpłynęło na wiele aspektów życia codziennego.

Grupowe Selfie w dobie social distancingu? Apple ma na to sposób!

Źródło: Sherman Yang/Unsplash

Wyjścia towarzyskie, wycieczki, wyjazdy wakacyjne oraz przebywanie w zgromadzeniach nie są obecnie mile widziane. Apple doskonale zdaje sobie sprawę z nowej normalności, a przy okazji planuje ułatwić nam wykonywanie grupowych selfie bez konieczności zbliżania się. Co ciekawe firma opatentowała sposób na wykonanie grupowego Selfie za pomocą łączenia zdjęć znacznie wcześniej, niż stało się to modne.

Portal Patently Apple odkrył, że Apple posiada patent tworzący z kilku zdjęć jedno grupowe selfie. Użytkownik będący hostem może zapraszać do udziału inne osoby. Po wykonaniu Selfie przez wszystkich zainteresowanych oprogramowanie automatycznie tworzy grupowe selfie. Co ważne zdjęcia mogą być wysyłane z rolki aparatu lub wykonywane na żywo.

Użytkownicy otrzymają możliwość zachowania oryginalnej wersji selfie oraz grupowego zdjęcia, a każdy, kto otrzyma kopię będzie mógł ją dowolnie modyfikować wedle własnych potrzeb/upodobań. Możliwa będzie również zmiana położenia poszczególnych osób tak, aby autor zawsze znajdował się w najważniejszej części kadru.

Patent nie określa dokładnie, jakie urządzenia mogą skorzystać z rozwiązania, ale rozwiązanie to z pewnością zostało stworzone z myślą o iPhone'ie. Prawdopodobnie funkcja zadziała również na tabletach iPad.

Grupowe Selfie w dobie social distancingu? Apple ma na to sposób!

Źródło: techspot.com

Co ciekawe Apple wpadło na pomysł grupowego selfie tworzonego na odległość na długo przed wybuchem pandemii. Wniosek patentowy został złożony jeszcze w 2018 roku. Istotne jest, że patent wydano akurat podczas trwania pandemii oraz na miesiąc przed premierą najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS 14.

Bardzo możliwe, że grupowe selfie zadebiutują już 22 czerwca 2020 roku podczas konferencji WWDC 2020. W chwili obecnej nie wiemy czy rozwiązanie kompatybilne będzie z obecnie sprzedawanymi modelami.

Dowiedz się więcej na temat nadchodzącego iPhone'a 12 z naszego artykułu zbiorczego.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: techspot.com