Gry Capcomu trafiają na Origin

Nowa platforma Origin produkcji Electronic Arts nie obeszła się bez rozgłosu. EA potrafi jednak dotrzymać obietnicy i tytuły takich firm jak THQ, Warner Bros. oraz Capcom pojawiają się w ofercie sprzedaży.

Pod koniec zeszłego miesiąca EA ogłosiło że gry firm trzecich będą pojawiać się w ofercie prezentowanej na ich platformie Origin.

Saint's Row: The Third od THQ jest już w ofercie przedsprzedaży od dłuższego czasu, natomiast Batman: Arkham City pojawi się wraz z jego premierą dla PC w tym miesiącu. Już wczoraj pojawiły się również dwa nowe tytuły należące do Capcomu, mianowicie Dead Rising 2: Off the Record oraz Super Street Fighter IV Arcade Edition.

Co prawda Origin zebrał już trochę złej sławy za nadużycie klauzuli EULA oraz za wycofanie Crysis 2 i Dragon Age II ze sprzedarzy na Steam, ale czysto teoretycznie wszelka konkurencja na rynku cyfrowej dystrybucji zdominowanym przez Valve jest dobrą rzeczą.

David DeMartini, starszy wiceprezes EA twierdzi że jeśli chcemy okazać odbiorcom należyty szacunek, to powinniśmy dawać im wybór. Origin jest właśnie taką alternatywą.