Gry biją Hollywood - Technokracja odc. 13

Odkąd tylko pojawiły się na rynku gry komputerowe rozwijają się one bardzo dynamicznie. Z roku na rok pojawia się co raz to więcej tytułów, nie tylko na komputery, ale także na wszelakie konsole jak PlayStation czy Xbox. Tydzień temu rozmawialiśmy o grywalizacji, czyli o tym jak możemy wykorzystać gry w osiąganiu zamierzonych celów. Dziś rozmawiamy z naszym gościem Robertem "Kowalem" Kowalskim o grach jako typowej rozrywce dla odprężenia.

Z dzisiejszej perspektywy pierwsze gry video nie były skomplikowane pod względem graficznym, ale tylko dlatego, że nie pozwalała na to ówczesna technologia. Wraz z jej rozwojem zaczęło się szybko zmieniać i dziś mamy dostępne tytuły, które wizualnie, ale także fabularnie co raz częściej dorównują produkcjom filmowym. Dodatkowo grając w grę możemy zdecydować jak jej akcja się potoczy, natomiast w filmie nie mamy takiej możliwości. Rynek gier z roku na rok staje się bardziej potężny i przyciąga co raz więcej graczy. Co takiego mam nam do zaoferowania? Czy gry to strata czasu czy może zdominują one niedługo rynek rozrywek multimedialnych?

W pierwszej części rozmawiamy o tym kto gra najwięcej i jak w naszym społeczeństwie postrzegani są gracze. Często można spotkać się z opinią, że gry to rozrywka dla dzieci i młodzieży, a dorośli tylko tracą na nich swój cenny czas. Okazuje się natomiast, że w rzeczywistości to właśnie ludzie pełnoletni grają najwięcej, a to głównie z powodów finansowych - oni mają pieniądze, które mogą na gry wydawać. Dużo pojawia się również tytułów gier, które mają odpowiednie ograniczenia wiekowe i młodsi sobie w nie raczej nie pograją.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [23.09.2021]
  • Netflix – premiery i nowości września 2021 roku [Aktualizacja]
  • Najnowsza aktualizacja Windows 10 sprawia problemy graczom

Czy gry stają się nową rozrywką dla mas jaką było od zawsze kino? W drugiej części wraz z "Kowalem" rozmawiamy o tym jak gry co raz częściej dorównują skalą swojej produkcji największym hitom z Hollywood. Możemy wymienić takie przykłady jak Star Wars: The Old Republic czy nasz rodzimy Wiedźmin. Na same animowane zwiastuny gier czy też nagrania głosów postaci wydawane są nierzadko kwoty, które przewyższają łączne budżety niejednego filmu.

Zapraszamy do oglądania i podzielenia się swoją opinią w komentarzach.