Gry drugiej generacji dopiero wraz z PS3?! Bzdury!

Jeden z przedstawicieli firmy Epic Games, Mark Rein, ostro skrytykował slogan reklamowy Sony jakoby gry kolejnej generacji miały nadejść dopiero wraz z premierą konsoli PLAYSTATION 3. Słowa są tym mocniejsze, że padły podczas Game Developers Conference w Londynie.

Gry drugiej generacji dopiero wraz z PS3?! Bzdury!
Rein powiedział: "Sony upiera się, że nowa generacja gier rozpoczyna się wtedy, gdy firma ogłosi, że tak jest. Ja mówię: bzdury! Gears of War jest pierwszą grą nowej generacji i ukaże się najpierw na Xboxa 360. Nigdzie nie zobaczycie żadnego tytułu startowego, który prezentuje się tak dobrze jak ten".

Epic Games odpowiada za konwersję silnika graficznego Unreal Engine 3.0 na wszystkie next-genowe konsole (włącznie z Wii). Aktualnie zajmuje się wydaniem gry akcji Gears of War na Xboxa 360.

Jakby tej sensacji było mało, szybko pojawiła się kolejna. Rein miał uspokoić tych, którzy powtarzali informacje o rzekomym, bardzo "krótkim" trybie dla pojedynczego gracza w GoW.

Na zarzut odpowiedział stwierdzeniem, że "dla większości użytkowników przejście singleplayera będzie kwestią co najmniej 12 godzin". Szczerze mówiąc liczba "12" brzmi w tym miejscu jak niesmaczny żart. Niestety, wszystko wskazuje na to, że prawdziwy.