Gry i zabawy w sieci

Według raportu firmy analitycznej PC Data, po raz pierwszy w historii większość graczy online (50,4%) stanowią kobiety.

Mężczyźni od zawsze byli podstawową grupą docelową dla twórców i wydawców gier komputerowych, ale z ostatniego badania przeprowadzonego przez analityków z firmy PC Data wynika, że po raz pierwszy większość - bo aż 50,4% grających online - stanowią kobiety. Mimo to mężczyźni nadal przeważają jeśli o ogólną liczbę graczy komputerowych (55%).

Raport PC Data stwierdza także, że mężczyźni preferują w większości gry wojenne i sportowe, natomiast kobiety gry planszowe, karty, gry hazardowe, układanki, quizy i konkursy.

Trzykrotnie więcej mężczyzn niż kobiet relaksuje się przy grach typu "Doom"', rozgrywkach strategicznych i sportowych, natomiast gry w karty należą do najczęściej wybieranych zarówno online, jak i offline. Podobnie wygląda sytuacja z grami strategicznymi, symulacjami światów i symulatorami lotów, które są mniej więcej tak samo popularne wśród pecetowych graczy. Użytkownicy konsol z kolei preferują bijatyki, gry sportowe i samochodowe.

Badania PC Data wykazały też, że do tej pory miłośnicy gier komputerowych wydali na swoje rozrywki ponad 3,4 mld USD. "Do końca przyszłego roku liczba ta może się podwoić i wynieść siedem miliardów dolarów. Z naszego raportu wynika, że na razie podstawową platformą dla gier był i jest komputer PC, ale zwycięzcą następnego sezonu będzie konsola" - twierdzi Sean Wargo z PC Data.

Więcej informacji: www.pcdata.com