Gry i zdjęcia

Sega zaprezentowała cyfrowy aparat fotograficzny przeznaczony do współpracy z konsolą do gier Dreamcast.

Dreamcast jest najważniejszym produktem firmy Sega - oprócz obsługi gier, konsola zapewnia także dostęp do Internetu. Wczoraj Sega zaprezentowała przeznaczony do współpracy z Dreamcast fotograficzny o nazwie Dreameye. Aparat pracuje z oprogramowaniem do edycji fotograficznej Picture IQ - co umożliwia edycję wykonywanych zdjęć oraz przesyłanie ich przez Internet. "Chcemy poprzez nasz produkt dostarczać radości klientom, rozwijać ich kreatywność i umożliwiać szerszą komunikację" - powiedział wiceprezes Segi Kideki Sato.

Rywale - Segi, Sony i Nintendo - także szukają sposobów na uatrakcyjnienie swoich produktów. Za pomocą PlayStation 2, zapowiadanej ma marzec nowej konsoli Sony, będzie można w pełni korzystać z internetowych usług, począwszy od zakupów online, skończywszy na oglądaniu filmów.

Według raportu IDC, urządzenia internetowe współpracujące z odbiornikami telewizyjnymi - jak Dreamcast - należą dziś do najpopularniejszych urządzeń oferujących dostęp do Internetu osobom nie posiadającym komputera. Rynek urządzeń internetowych, takich jak palmtopy, czy przystawki do odbiorników telewizyjnych, wzrośnie z 11 mln sztuk w 1999 r. do 89 mln w 2004 r.

Więcej wiadomości: www.news.com.