Gry komputerowe doganiają rynek filmowy!

Zgodnie z najnowszymi badaniami NPD, rynek gier jest już mocniejszy od DVD. Już wkrótce może okazać się, że ten segment rozrywki elektronicznej dogoni całą branżę filmową.

Pytając się dowolnego eksperta o stan rynku gier, można spodziewać się tylko jednej odpowiedzi - jest w znakomitej formie. Od lat dane pokazują systematyczny wzrost wpływów w branży. Ale to dopiero początek sukcesu.

Analizując dane słynnego NPD z zeszłorocznego rynku amerykańskiego wynika, że branża gier, z wpływami rzędu 18 miliardów dolarów, już przegania większość sektorów filmówki. Zdawałoby się, że filmy w Stanach mają świetnie jednak już w tej chwili rynek gier przekroczył wpływy DVD (16 miliardów dolarów) i filmów z amerykańskiego Box Office ("zaledwie" 9,6 miliarda dolarów).

Niestety jeszcze daleka droga przed grami aby zawojować totalnie rynek rozrywki. Na razie podbudowywać się może tylko w porównaniu do poszczególnych elementów branży filmowej. W całości bowiem zarobiła ona w zeszłym roku aż 33 miliardy dolarów, czyli prawie dwukrotnie więcej.