Gry komputerowe mogą uszkodzić mózg

Natychmiast przestańcie bawić się przy grach komputerowych! Z najnowszych badań wynika, że oddawanie się wirtualnej rozrywce może uszkodzić mózg. Trudno uwierzyć? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Do owych rewelacyjnych wniosków doszedł doktor Chou Yuan-hua z wydziału Psychologii na Uniwersytecie w Taipei. Psycholog przebadał trzydziestu graczy w wieku 25 lat. Eksperyment polegał na monitorowaniu przepływu krwi przez mózg badanego, w trakcie gdy ten bawił się w gry komputerowe. Test trwał około 30 minut.

Gry komputerowe mogą uszkodzić mózg

Wnioski z badania były jednoznaczne. Nawet krótki czas poświęcony grom powodował zmniejszenie przepływu krwi przez jedną z części mózgu. Wyniki te okazywały się jeszcze bardziej wyraźne gdy tytuły, w jakie grali badani, były brutalne.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej

Doktor Chou podkreśla, że wyniki odnoszą się jedynie do osób, które grały przez 30 minut. Dodaje też, że obecnie młodzież spędza przed monitorem dużo więcej czasu. Czy zatem można stwierdzić, że stanowi to zagrożenie dla ich zdrowia?

Jeśli brać pod uwagę wyniki tylko tego eksperymentu - tak. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to jedynie pojedyncze badania. Ponadto, grupa jaka wzięła udział w eksperymencie (30 osób, jeden wiek) nie jest reprezentatywna. Nie pozwala to na wyciąganie ogólnych wniosków.