Gry komputerowe pomagają seniorom

Amerykańska firma ubezpieczeniowa za pomocą gier komputerowych chce trenować pamięć i podnosić zdolności prowadzenia samochodu u swoich klientów.

Allstate, amerykańska firma ubezpieczeniowa, rozdała ponad stu tysiącom swoich klientów zestaw gier komputerowych, które mają usprawnić ich możliwości na drodze. Głównymi odbiorcami są seniorzy, którzy już tak dobrze nie radzą sobie za kierownicą.

W pakiet wchodzi pięć gier InSight. Firma Allstate spodziewa się, że dzięki nim osoby starsze zwiększą swoją spostrzegawczość i rozwiną zdolności niezbędne podczas prowadzenia samochodu.

Producentem gier jest firma Posit Science, która specjalizuje się w programach trenujących zmysły.

Osoby w podeszłym wieku częściej stają się sprawcami wypadków na drogach. Jest to związane z osłabieniem możliwości mózgu po przekroczeniu pewnego wieku. Jednak dzięki systematycznym ćwiczeniom można ten moment odwlec w czasie.

Autorzy nowatorskiego projektu powołują się na badania, które dowodzą, że spędzanie czasu z grami logicznymi pozytywnie wpływa na zapamiętywanie i inne funkcje mózgu.

Firma ubezpieczeniowa jest przekonana, że jej program przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków samochodowych na drogach.

Osoby, które nie są klientami firmy ubezpieczeniowej Allstate, mogą również nabyć wspomniany zestaw gier. Niestety będą musiały za niego słono zapłacić - aż 495 dolarów.