Gry komputerowe rodzinną rozrywką

Wyniki badań przeprowadzonych przez Interactive Digital Software Association (IDSA), organizatora targów E3 sugerują, że lwia część rodziców nie tylko uważnie kontroluje w jakiego rodzaju gry komputerowe bawią się ich pociechy, ale również regularnie gra razem z nimi.

Według przeprowadzonych przez IDSA badań aż 96 procent rodziców zwraca szczególną uwagę na gry komputerowe, w które bawią się ich dzieci. Mało tego dwie trzecie badanych rodziców uważa również, ze gry komputerowe mają dobry wpływ na ich pociechy.

To jednak nie wszystko, z badań wynika, że niemal połowa z badanych rodziców (44 procent), gra ze swoimi dziećmi codziennie lub raz w tygodniu, a 60 procent z nich robi to co najmniej raz w miesiącu. Badania wykazały, też że w 89 procentach przypadków rodzice obecni są przy zakupie przez nieletnich gier komputerowych.

Komentując wyniki prezes IDSA Douglas Lowenstein powiedział, że wyniki badań wskazują na to, że gry komputerowe uzyskały akceptację społeczną jako forma rodzinnej aktywności.


Zobacz również