Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Prezentujemy dzisiaj listę dziesięciu gier na Androida, które każdy posiadacz smartfona lub tabletu z systemem Google powinien na swoim urządzeniu zainstalować.


System Google Android ma już sześć lat i przez ten czas powstało na niego mnóstwo wspaniałych gier. Wśród nich są między innymi gry logiczne, zręcznościowe, wyścigowe, strategie i strzelanki, ale w sklepie Google Play znajdują się tysiące tytułów i ciężko znaleźć te naprawdę warte uwagi gry. Wybraliśmy więc zestaw dziesięciu popularnych i sprawdzonych pozycji, które każdy mobilny gracz powinien znać.

Anomaly 2

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Anomaly 2 to dzieło polskiego 11 bit studios, które podbija serca graczy nie tylko nad Wisłą, ale też na całym świecie. To kontynuacja udanego Anomaly Warzone Earth. Anomaly 2 to gra strategiczna, którą sami twórcy określają jako połączenie Tower Defense i Tower Offense. Fabuła umiejscowiona jest w przyszłości, a zadaniem gracza jest obrona konwoju Yukon przed złowrogimi maszynami, które przejęły kontrolę nad Ziemią. Rozgrywka jest strasznie wciągająca, a gra posiada niesamowitą oprawę audiowizualną i dostarcza zabawy na wiele godzin.

Zobacz również:

Pobierz Anomaly 2 na Androida (cena: 14,99 zł)

BADLAND

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

BADLAND to gra platformowa z gatunku Indie, która zachwyca niecodzienną i klimatyczną grafiką. Gracz kontroluje w niej małe stworzonko mieszkające w bajkowym lesie. Postać w pewnym momencie odkrywa, że z tym niemal idyllicznym lasem jest coś nie tak. Aby odkryć tajemnicę gracz wyrusza w długą i pełną przygód podróż, w trakcie której będzie musiał omijać pułapki i najróżniejsze przeszkody.

Pobierz BADLAND na Androida (cena: darmowa)

Grand Theft Auto: San Andres

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Serii GTA nie trzeba przedstawiać żadnemu szanującemu się graczowi. Jedna z jej ostatnich odsłon o podtytule San Andreas została pierwotnie wydana na komputery stacjonarne i konsole, ale w zeszłym roku podobnie jak GTA III i GTA Vice City doczekała sie udanej konwersji na urządzenami mobilne z Androidem. Sterowanie zostało przystosowane do ekranu dotykowego, ale gra nie została w żaden sposób okrojona. Gracz może dzięki temu wspinać się po szczeblach kryminalnej kariery, wykonywać najróżniejsze misje, uczestniczyć w widowiskowych pościgach samochodowych i krwawych strzelaninach prosto z ekranu swojego smartfona i tabletu.

Pobierz Grand Theft Auto: San Andres na Androida (cena: 25,99 zł)

Plants vs. Zombies 2

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Druga część wymagającej i niesamowicie grywalnej gry będącej wariacją gatunku Tower Defense. Zadaniem gracza w Plants vs. Zombies jest ochrona swojej posesji przed tytułowymi zombie, a na straży ogródka stoją najróżniejsze rośliny. Z każdym kolejnym poziomem hordy wrogów stają się coraz trudniejsze do odparcia, ale roślinny arsenał gracza także staje się coraz silniejszy. W grze urzeka śliczna i komiksowa grafika, a całość jest niesamowicie grywalna i wciągająca.

Pobierz Plants vs. Zombies 2 na Androida (cena: darmowa)

Dots

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Bardzo sympatyczna i wciągająca gra logiczna polegająca (w dużym uproszczeniu) na łączeniu ze sobą kolorowych kropek. Za łączenie ze sobą kropek o tym samym kolorze gracz zdobywa punkty, które potem może wymieniać na specjalne bonusy.Wykorzystanie tych bonusów pozwala na osiąganie jeszcze lepszych wyników. Oprócz podstawowego trybu gry na czas, gdzie gracz ma 60 sekund na rozegranie jednej partii, kropki można łączyć kropki na jeszcze kilka innych sposobów.

Pobierz Dots na Androida (cena: darmowa)

Asphalt 8: Airborne

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Seria gier wyścigowych Asphalt od Gameloftu doczekała się w zeszłym roku już ósmej odsłony. Świetna grafika i arkadowa fizyka gry to dwie jej największe zalety, dzięki czemu Asphalt 8 dostarcza rozrywki na wiele godzin. Do dyspozycji gracza zostało oddanych 47 różnych aut, 9 różnorodnych tras oraz rozbudowany tryb multiplayer. Ostatnia część serii została udostępniona, w przeciwieństwie do poprzednich wydań, bezpłatnie. Gracz jest jednak na każdym kroku zachęcany do zakupu dodatkowych bonusów poprzez mikropłatności.

Pobierz Asphalt 8: Airborne na Androida (cena: darmowa)

Carmageddon

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Kolejna gra w naszym zestawieniu, która jest konwersją głośnego tytułu wydanego pierwotnie na klasyczne komputery. Carmageddon na urządzenia mobilne jest wierną kopią oryginału ze sterowaniem przystosowanym do ekranów dotykowych. Gracz uczestniczy w krwiożerczym wyścigu samochodowym, a jego zadaniem jest nie tylko dojechanie do mety w jednym kawałku, ale też wyeliminowanie w finezyjny sposób przeciwników. Co prawda grafika w tej grze nie jest już pierwszej świeżości, ale nie ujmuje to grze ani trochę grywalności.

Pobierz Carmageddon na Androida (cena: 6,27 zł)

Temple Run 2

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Druga odsłona popularnej gry zręcznościowej z gatunku Endless Runner. Nie ma żadnej głębszej fabuły, a zadaniem gracza jest reagowanie na piekielnie szybko zmieniające się warunki na ekranie. W odpowiednich momentach trzeba naciskać lewą lub prawą stronę ekranu, aby zbierać bonusy i unikać pułapek. Chociaż opis może nie brzmieć zbyt zachęcająco, to gra potrafi wciągnąć na wiele godzin i dostarczyć mnóstwo świetnej zabawy.

Pobierz Temple Run 2 na Androida (cena: darmowa)

Game Dev Story

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Jedną z ciekawszych gier jakie można znaleźć w sklepie Google Play jest bez wątpienia Game Dev Story. To gra będąca symulatorem… studia tworzącego gry komputerowe. Oprawa graficzna nie jest tutaj co prawda na najwyższym poziomie i przypomina stare gry typu Tycoon wydawane na komputery osobiste, ale jest niesamowicie zajmująca. W Game Dev Story gracz przejmuje kontrolę nad mała firmą zajmującą się tworzeniem gier wideo i poprzez odpowiednie lokowanie środków i zwiększanie kwalifikacji swoich pracowników może uzyskać miano najlepszego studia tworzącego gry w historii.

Pobierz Game Dev Story na Androida(cena: 8,95zł)

Deus Ex: The Fall

Gry na Androida: najciekawsze tytuły w Google Play na początku 2014 roku

Ostatnim tytułem w naszym zestawieniu jest wydany zaledwie wczoraj Deus Ex: The Fall, czyli gra będąca siostrzanym tytułem dla ostatniej odsłony serii Deus Ex o nazwie Human Revolution. Sterowanie zostało przystosowane do ekranów dotykowych, a gra pozwala przeżyć zupełnie nową przygodę w cyberpunkowym świecie przyszłości. Deus Ex: The Fall to gra typu FPP, w której gracz wciela się w specjalnego agenta wyposażonego we wszczepy poprawiające jego zdolności bojowe. Oprócz pięknej oprawy graficznej gra od studia Square Enix oferuje wielowątkową fabułę, a postać sterowana przez gracza w trakcie rozgrywki stale się rozwija i uzyskuje dostęp do nowych umiejętności.

Pobierz Deus Ex: The Fall na Androida (cena: 30,47zł)