Gry na PC będą... darmowe?

Na rynku gier dla komputerów PC widoczny jest pewien zastój. Deweloperzy twierdzą, że wszystkiemu winni są piraci, dlatego jeden z nich zaproponował, by gry były... darmowe.

Jak mówi David Perry z Shiny Games, gry na komputery PC będą darmowe. Wskazuje nawet rynek azjatycki, na którym ten model już działa - a wdrożono go właśnie ze względu na olbrzymi poziom piractwa. Gry są darmowe, i owszem, jednak użytkownicy, którzy chcą je w jakiś sposób wzbogacić, muszą uiścić niewielką opłatę.

Zbliżony schemat EA próbowało zastosować w grze "Battlefield: Heroes". Sam tytuł dostępny jest nieodpłatnie, ale w internetowym interfejsie gry widoczne są reklamy, a ulepszyć swoją postać można po wydaniu kilku dolarów.

Co istotne, gry wykorzystujące mechanizm mikropłatności wyglądają gorzej - by nie odstraszać użytkowników wymaganiami dotyczącymi sprzętu - oraz są łatwiejsze w obsłudze. Jednak, jak podkreśla redaktor portalu ArsTechnica, Amerykanie są sceptyczni, gdy chodzi o produkty rozdawane "za darmo", dlatego na tym rynku darmowe gry mogą nie zdobyć większej popularności...

Dodatkowe informacje: "Is free the future of PC gaming? Not in the US anytime soon" (w języku angielskim)