Gry na PS5 mogą kosztować w Polsce ponad 350 złotych!

Były dobre wieści związane z PS5, teraz pora na te gorsze, ceny gier na nową generację poszybują mocno w górę. Szczególnie na sprzęcie Sony.

Choć Sony oczarowało nas wczoraj prezentacjami gier, to od rana spływają do nas liczne, mniej optymistyczne informacje na temat nowej generacji konsol w wykonaniu Japończyków. Jedna z nich dotyczy cen tytułów ekskluzywnych na PlayStation 5. Sony potwierdziło właśnie, że za nowe gry od Sony Worldwide Studios będą droższe na nowej generacji.

ps5 ceny gry

Gry na wyłączność PlayStation 5 będą znacznie droższe

Gry na wyłączność PS5 będą droższe

Wiadomo już, że nowa generacja oprócz nowej jakości, przyniesie ze sobą podwyżki cen gier. Potwierdziły to już takie firmy jak Activision, EA, czy Take-Two. Wymienieni producenci zgodnie twierdzą, że ceny tytułów AAA zostaną zwiększone z pułapu 59,99 dolarów/euro na 69,99 dolarów/euro. Wydawać by się mogło, że podobną drogą podążą pozostali wydawcy, nic jednak bardziej mylnego.

Sony oficjalnie przedstawiło ceny gier tworzonych w ich wewnętrznych studiach. Za przykład niech nam posłuży Demon's Souls, które w dniu premiery kosztować będzie 69,99 dolarów, 69,99 funtów bądź 79,99 euro. Jak łatwo zauważyć, najwięcej za nowe gry dedykowane PS5 zapłacą Europejczycy, mówimy tu o wzroście na poziomie 25%. Biorąc pod uwagę polską cenę konsoli, śmiało możemy założyć, że rodzimy oddział Sony użyje podobnego przelicznika w przypadku gier. Jeśli tak, to oznacza to, iż za tytuły ekskluzywne na PlayStation 5 przyjdzie nam zapłacić nawet 350-360 złotych albo więcej.

Skąd tak ogromna podwyżka dla Europy? Tego niestety nie wiemy, za to możemy być pewni jednego, dla wielu użytkowników Sony właśnie uśmierciło PS5 Digital Edition. W przypadku gier na wyłączność, obrót używanymi grami może dla wielu graczy okazać się znacznie bardziej korzystny, niż te kilkaset złotych zaoszczędzone przy kupnie wersji cyfrowej PlayStation 5.

Zobacz również: Demon's Souls na pierwszym materiale z rozgrywki wygląda rewelacyjnie