Gry, na które czekamy


Polski Xpand Rally ma także zabłysnąć wyjątkowo szczegółową grafiką. Odpowiadać za nią będzie zmodyfikowany silnik gry Chrome. Wśród różnorodnych tras znajdą się także tory otwarte. Zamiast ograniczyć się do wąskiej wstążki drogi, poszukasz własnej drogi do celu. Jeśli twórcom uda się dobrze zrealizować ten element, będzie to bez wątpienia mocna strona Xpand Rally na tle innych gier rajdowych.

Na przyszły rok jest zapowiadana również pecetowa premiera Colin McRae 04. Jednak tytuł przenoszony z konsoli będzie miał zapewne problem, gdyż pojawią się także pecetowi rywale o znacznie lepszej grafice.

Gry sportowe

Gry, na które czekamy

Grafika w Richard Burn's Rally wygląda jak sceny z relacji TV.

Na polu gier sportowych dominuje firma Electronic Arts, która ma w swej ofercie tytuły symulujące niemal każdą dyscyplinę sportu.

Gry, na które czekamy

W Syberii 2 znów miłośników przygodówek urzekną piękne krajobrazy.

Co rok każdy z tych hitów ukazuje się w nowszej wersji, z lepszą grafiką i dodatkowymi opcjami. Wysyp tytułów EA oznaczonych numerkiem 2004 mamy już jednak za sobą, a na kolejną falę trzeba poczekać do listopada. Wyjątkiem jest UEFA Euro Cup, którą EA

wyda w drugim kwartale roku, na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie wiadomo jednak, na ile mechanika rozgrywki będzie się różnić od tej, którą zaproponowano w FIFA 2004.

Wśród zapowiedzianych na przyszły rok gier sportowych warto zwrócić uwagę na Football Manager 2005. Grę tworzy bowiem zespół Sports Interactive, czyli dotychczasowi twórcy Championship Managera. Football Manager będzie więc de facto kontynuacją serii CM. Zmienią się nieco grafika i obsługa gry. Dojdzie jednak kilkadziesiąt współczynników opisujących zarówno zawodników, jak i pracowników klubu. Jedyną graficzną prezentacją meczu pozostanie dwuwymiarowy widok boiska.

Gry, na które czekamy

Xpand Rally już dziś zachwyca subtelną grą świateł i cieni.

Tymczasem prawa do tytułu Championship Manager zachowała firma Eidos, która zamierza pod koniec roku wydać kolejną grę z tej serii, oznaczoną numerem pięć.

Szykuje się zatem emocjonująca konfrontacja, która pokaże, czy ważniejsza jest identyfikacja tytułu, czy renoma twórców.

Gry fabularne

Już niedługo na półki sklepowe powinien trafić Deus Ex: Invisible War - futurystyczna gra RPG, w której świat obserwujesz oczami bohatera. Wygląda jednak na to, że gra nie spełni oczekiwań, jakie mieli wobec niej fani poprzedniej części serii. Elementy cRPG znacznie uproszczono, a jako zwykła strzelanina Deus Ex wypada słabo. Zabawa w szpiega, związana ze skradaniem się, nie jest już głównym elementem rozgrywki. Tym bardziej że szkoda tracić nerwy na bezszelestne wyminięcie strażników, bo bez problemu daje się ich wyeliminować.

Gry, na które czekamy

UEFA Euro Cup przedstawia walkę o piłkarski puchar Europy.

Poza Deus Ex na najbliższe miesiące nie zapowiedziano żadnych elektryzujących tytułów RPG. Dopiero pod koniec roku ukaże się Vampier the Masquerade: Bloodlines. Tytuł tworzony przez studio Troika jest oparty na książkowej grze fabularnej - Wampir: Maskarada. Czerpie z niej zarówno klimat, jak i sposób opisywania bohaterów. Tajniki fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że świat obejrzysz oczami wampira, krążąc ulicami Los Angeles w poszukiwaniu "żywicieli". Pijąc krew, zdobędziesz siłę do używania nadludzkich mocy.

Gry przygodowe

Gier przygodowych ukazuje się coraz mniej, ale fani gatunku już niedługo będą mieli powód do radości. Wiosną ukaże się bowiem Syberia 2 - kontynuacja hitu sprzed roku. Główna bohaterka - młoda amerykańska prawniczka, po raz kolejny wybierze się na mroźną Syberię. Mocną stroną gry są nie tylko efektowne krajobrazy i nastrój, ale również ciekawe zagadki. Nie są to bowiem abstrakcyjne układanki czy zgadywanki oparte na łączeniu przypadkowych przedmiotów. Twórcy gry zwrócili uwagę na to, by zagadki stanowiły integralną część przygód.

Gry, na które czekamy

Bloodlines to mroczna historia z ponurego świata wampirów.

Kolejna warta wspomnienia przygodówka ukaże się dopiero pod koniec roku. Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude nawiązuje do legendarnej humorystycznej serii z nieudacznikiem - porywaczem - Larrym Lafferem w roli głównej. Tym razem wcielisz się w siostrzeńca, a zarazem imiennika Larry'ego.

Zabawne rysunkowe obrazy zastąpiła grafika 3D. Technologiczny krok naprzód, ale stracił na tym unikalny klimat. Znacząco zmieniła się też rozgrywka. Klasyczną przygodówkę zastąpiła seria minigier zręcznościowych. Nawet prowadzenie rozmowy wymaga zręcznego manewrowania... symbolicznym tematem pogawędki. Vivendi zapowiada humor w stylu filmu American Pie. Tylko czy będzie on odpowiadał dotychczasowym miłośnikom Larry'ego Laffera?