Gry na targach E3 - co pokażą wydawcy

Los Angeles w dniach 15 - 17 czerwca 2010 stanie się światową stolicą gier komputerowych. Właśnie wtedy odbędą się tam targi gier E3. Wydawcy z pewnością wykorzystają okazję, by pokazać swoje najnowsze perełki. Crysis 2, Fallout: New Vegas, Star Wars: The Force Unleashed 2 czy Gears of War 3 to tylko niektórzy z targowych "pewniaków".


Serwis GamePro przygotował zestawienie najbardziej oczekiwanych tytułów rozrywkowych, które mogą zostać zaprezentowane na E3. Portal wymienia w nim produkcje, które z mniejszą lub większą pewnością pokażą wydawcy. My skupimy się na tych tytułach, co do których nie ma żadnych wątpliwości.

Megapaczka EA

Electronic Arts pokaże co najmniej 28 tytułów na różne platformy, w tym takie hity jak Crysis 2, FIFA Soccer 11 czy Medal of Honor. Warto wspomnieć, że najnowsza część "Medalu Honoru" (platformy: PS3, Xbox 360, PC) to zarazem pierwsza w cyklu, której akcja toczy się współcześnie (w Afganistanie), a nie w czasie II wojny światowej.

Można spodziewać się, że liczba tytułów pokazanych przez EA będzie większa i że koncern ma dla graczy jakieś niespodzianki. Będzie się można o tym przekonać w przeddzień oficjalnej inauguracji targów - na 14 czerwca przewidziana jest konferencja prasowa firmy.

Shootery w akcji

Na E3 powinniśmy otrzymać przedsmak jednej z najbardziej wyczekiwanych premier 2011 r. - Gears of War 3 (Xbox 360). Póki co wiemy, że gra umożliwi nie tylko ponowne wcielenie się w Marcusa Feniksa, ale także pokierowanie inną jednostki. Pozwoli tograczowi spojrzeć na pewne wydarzenia fabularne z innej perspektywy. Nowością w grze będzie też nowy tryb rozgrywki wieloosobowej - kampania w kooperacji z trzema innymi osobami.

Fani Call of Duty czekają już na kolejną część gry - ta zaś, nosząca nazwę "Black Ops" (PS3, Xbox 360, PC) ma, przynajmniej częściowo, dziać się w czasach wojny wietnamskiej i kryzysu kubańskiego. Gracz będzie również mógł odegrać rolę dowódcy różnych pojazdów bojowych, np. helikopterów.