Gry - newsy

Firma IPS, do tej pory sceptycznie podchodząca do pomysłu dystrybucji w Polsce gry Ultima On-Line, poważnie rozważa wydanie tego hitu w naszym kraju. Miejmy nadzieję pomysł zostanie zrealizowany tym bardziej, że zbiegłoby się to z postawieniem w Anglii pierwszego europejskiego serwera tej gry.

Firma IPS, do tej pory sceptycznie podchodząca do pomysłu dystrybucji w Polsce gry Ultima On-Line, poważnie rozważa wydanie tego hitu w naszym kraju. Miejmy nadzieję pomysł zostanie zrealizowany tym bardziej, że zbiegłoby się to z postawieniem w Anglii pierwszego europejskiego serwera tej gry.

Pod adresemhttp://uox.warlords.com/ można się dowiedzieć o projekcie o nazwie "Ultima Offline eXperiment". Jeśli przedsięwzięcie zakończy się sukcesem zarejestrowani użytkownicy Ultimy Online, będą teraz mogli grać w sieci lokalnej (do 32 osób) bez łączenia się z Internetem!

W Internetowej Strefie Gier (Internet Gaming Zone) Microsoftu zarejestrowanych jest już ponad 1,1 miliona uczestników. Serwis działa w Sieci pod adresemhttp://www.zone.com/ już od 1995 roku i w "szczycie" obsługuje około 6500 graczy na jednocześnie! Miesięcznie przeprowadzanych jest tam ponad 1,5 miliona rozgrywek.

W Polsce działa już pierwszy serwer Kali służący internetowym graczom. Na świecie w ponad 60 krajach z usług serwerów Kali korzysta około 160 tys. graczy. Wszelkie informacje (w języku polskim) oraz oprogramowanie są dostępne w serwisie WWW znajdującym się pod adresem:http://kali.sprint.pl/.

Od pewnego czasu trwają prace nad nową grą sieciową typu role-playing o nazwie Asheron's Call. Gra ta ma umożliwiać jednoczesną zabawę tysiącom graczy na całym świecie (komunikacja odbywać się będzie poprzez Internet). Oprócz wielkiego świata gry (ponad kilkaset mil kwadratowych powierzchni świata) i "inteligentnego" środowiska gry, dobrą zabawę ma gwarantować znakomitej jakości trójwymiarowa grafika. Twórca systemu, firma Turbine zapowiada publikację wersji beta produktu w ciągu najbliższych miesięcy.

http://www.turbinegames.com/asherons-call/index.htm

http://microsoft.com/games/brief/asheron.htm

W Polsce można już od dawna dostać cyber-zwierzątka zwane Tamagotchi. Niedawno firma Bandai wydała kompaktową wersje tej gry. Będzie ona miała takie same zasady jak wersja breloczkowa , oczywiście z lepszą grafiką i dźwiękiem. Dostępne będzie także centrum opieki, czyli komputer sam zaopiekuje się naszym pupilem, kiedy nas nie ma w domu.

Origin sprzedał firmie Digital Anvil prawa do telewizyjnej adaptacji serii Wing Commander. Serial będzie bazowany na postaciach i wydarzeniach z gry. Seria Wing Commander jest produkowana przez Origin od ok. 8 lat....

W stanach można już kupić figurki (w stylu GI JOE) znanych bohaterów z gier. Prawdziwą furorę robią Lara Croft oraz Duke Nukem. Będą także inne postacie drugorzędne np. Pig Cop, Battlelord Boss itp. Figurki są sprzedawane po ok. 12$. Niedługo także będzie można dostać miniaturki figurek, które będą dodawane do np. Kidsmeal z McDonalda.