Gry ponad wszystko

Według ostatnich badań Ziff Davis Media, gry komputerowe są najbardziej popularną formą rozrywki w USA - gra się tam aż w 63 proc. gospodarstw domowych.

Wyniki corocznych badań dotyczących popularności elektronicznej rozrywki w USA, firma Ziff Davis Media podsumowała w raporcie zatytułowanym "Digital Gaming in America 2003", który został zaprezentowany podczas siódmej edycji Ziff Davis Media Electronic Gaming Summit.

Badania przeprowadzone wraz z Strategy Group wykazały, że w gry komputerowe i wideo gra się w 68,8 mln amerykańskich domów. 14% ankietowanych do tego typu rozrywki używa telefonów komórkowych i PDA (9,5 mln osób wykorzystuje do tego celu PDA, a 8 mln - telefony komórkowe).

Z raportu wynika również, że gracze są bardzo znaczącą grupą konsumentów dla przemysłu muzycznego i filmowego, a także że mają coraz większy "wpływ" na tego rodzaju produkcje. Amerykańscy gracze chodzą do kina średnio dwa razy w miesiącu, a 60% z nich ogląda filmy podczas pierwszych dwóch tygodni od dnia ich premiery. Wśród największych entuzjastów gier komputerowych (tych którzy kupują, co najmniej 18 gier rocznie), aż 77% oglądało zwiastuny filmowe w Internecie. 89% najzagorzalszych entuzjastów gier komputerowych najchętniej ogląda fantastyczno naukowe filmy akcji, a w wśród ulubionych wymieniają takie tytuły jak: Matrix, X-Men, Władca Pierścieni, Harry Potter oraz Gwiezdne Wojny.

W branży muzycznej rzecz ma się bardzo podobnie – 32% wszystkich graczy twierdzi, że odkryła nowe zespoły muzyczne, słysząc ich utwory w grach komputerowych, a 21% z nich kupiło płytę z muzyką usłyszanego w grze zespołu.

Raport ujawnił również wzrost popularności sieciowych gier internetowych, które preferuje aż 66% graczy.