Gry – to się opłaca

W najbliższym numerze amerykańskiego magazynu Business 2.0 zostanie opublikowany ranking 100 najprężniejszych firm z branży IT. Już teraz wiadomo jednak, że w pierwszej dziesiątce gigantów branży znalazły się trzy firmy związane z branżą elektronicznej rozrywki.

Jak możemy przeczytać w informacji serwisu GameSpot, na pierwszym miejscu zestawienia uplasował się producent bezprzewodowych systemów telefonii komórkowej UTStarcom, na drugim eBay, a na trzecim firma Talx. Kolejne trzy pozycje nalezą już jednak do firm związanych z branżą elektroniczną – na czwartej plasuje się Nvidia, piąte należy do Electronic Arts, a szóste do Take Two.

Tytanów branży IT wybrano z 2000 najprężniejszych firm, które dzialają co najmniej od trzech lat, uzyskały ponad 50 milionów dolarów zysku w ciągu roku fiskalnego i nieustannie utrzymują dodatni wskaźnik przepływu pieniędzy.

Firmy oceniano ma podstawie czterech wskaźników – przychody, zysk, operacyjny przepływ pieniędzy w ciągu ostatnich miesiącu oraz zysk przypadający na jedną akcję w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Największy wpływ na ocenę firmy miał wskaźnik przepływu pieniędzy - 40 %, a pozostałe wskaźniki po 20 % każdy.