Gry, w których możesz świętować tłusty czwartek, czyli pączki bez kalorii

Podczas dnia słodkości znajdzie się coś "na ząb" również dla graczy, zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Stworzyliśmy spis produkcji, które zaspokoją apetyt nawet tych najbardziej wybrednych.


"Tłusty czwartek" to wielkie święto dla wszystkich sympatyków łakoci, a w szczególności pączków. Choć obecnie w kalendarzu chrześcijańskim odgrywa on znaczącą rolę i oznacza m.in. ostatni czwartek przed Wielkim postem (jak również ostatni tydzień karnawału), to trzeba pamiętać, że święto to pochodzi z czasów pogańskich. Wówczas za jego sprawą świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Jednak bez względu na czasy i wierzenia, "tłusty czwartek" zawsze był wydarzeniem pełnym radości i nieskrępowanego objadania się (szczególnie słodyczami). Jeśli jednak z jakichś względów nie możecie dziś sięgnąć po oblepionego lukrem, pysznego "pączusia", to przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie gier o podobnej tematyce, które choć nie zaspokoją waszego apetytu na słodkości, to może przynajmniej zajmą myśli i sprawią nieco radości.

Beat Cop

Na początek nieco kryminalnie. Beat Cop to klasyczna przygodowa gra typu point-and-click, stworzona przy współpracy polskich zespołów - Pixel Crow i 11 bit studios. Gracze wcielają się w niej w funkcjonariusza nowojorskiej policji - Jacka Kelly'ego, który, po niesłusznych oskarżeniach, stara się oczyścić swoje dobre imię i zapanować nad przestępczością jednej z ulic Nowego Jorku. Całość utrzymano w pixel-artowej stylizacji, co sprawia, że gra nie tylko fabułą nawiązuje do lat 80-tych minionego wieku. Jak przystało na historię o nowojorskim policjancie, nie zabrakło w niej klasycznych doughnutsów, czyli amerykańskich pączków z dziurką.

Zobacz również:

  • Oszukiwałeś w Warzone? Nie zagrasz w Call of Duty Vanguard
  • PES 2022 (eFootball) - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [17.09.2021]

Donut County

A teraz coś tak bezdennego, jak żołądki podczas tłustego czwartku – Donut County. Narracyjna gra logiczna, oparta na prawach fizyki, w której kierujemy bezdenną, stale powiększającą się dziurą, pochłaniającą wszystko co do niej wpadnie. Kolorowe postacie i zabawny gameplay w posypce z dobrego humoru, to świetna propozycja na narodowy dzień łakomstwa. Cóż, apetyt rośnie w miarę... pochłaniania.

Donut Games

Teraz pora na bezkaloryczne gry na urządzenia mobilne z systemami Android lub iOS. Na początek Donut Games. Przecież nie ma to jak pączki w tłusty czwartek. Naszym zadaniem jest przygotowywanie smakowitych i kolorowych pączków. Mnogość przepisów, lukrów, posypek i innych kolorowych dodatków sprawia, że aż ślinka cieknie. My musimy jedynie połączyć wszystkie składniki by stworzyć wspaniałe wypieki, co jest trudniejsze niż się wydaje.

Gry, w których możesz świętować tłusty czwartek, czyli pączki bez kalorii

Candy Crush Saga

Kolejna porcja słodkości czeka na nas w Candy Crush Saga. Jedna z najpopularniejszych gier typu puzzle na smartfony. Klasyczny schemat łączenia takich samych elementów w odpowiednie kombinacje, aby usunąć je z planszy, nigdy wcześniej nie był tak słodki. Grupowanie elementów wyglądających jak żelki i kolorowe cukierki, aby po drodze niszczyć przeszkody przypominające np. bezy...mniam. Duża liczba kolorowych i wymagających poziomów, ulepszenia i możliwość konkurowania z innymi graczami sprawiły, że nie jeden fan mobilnego relaksu na tej grze "zjadł zęby".

Cuphead

Po tych wszystkich słodkościach, warto troszkę odpocząć i napić się czegoś gorącego. Dobrej herbaty albo smacznej kawy, to już zależy tylko od was. Relaks można dopełnić rozgrywką, w wyjątkową produkcję niezależnego studia MDHR - Cuphead. Ta niezwykle urokliwa gra platformowa, inspirowana kreskówkami z lat 30. XX wieku, pozwoli nam wcielić się w antropomorficzną filiżankę lub kubek. Bohaterowie produkcji muszą udać się w niezwykłą podróż, aby spłacić dług u samego diabła. Cuphead to idealna propozycja zarówno dla indywidualistów, jak i sympatyków kooperacji.