Gry z PlayStation 5 na smartfonach? Sony potwierdziło dzisiaj ciekawą funkcję dla PS5

Microsoft ma xCloud, a Sony ma Remote Play. Właśnie dzisiaj japoński producent postanowił nam przypomnieć o swojej usłudze.

ps5 remote play

Funkcja Remote Play jest dostępna już od 2013 rok, a konkretnie o dnia debiutu PlayStation 4. Sony początkowo chciało z niej uczynić jeden z kluczowych elementów nowej generacji, ale ostatecznie japońskiemu producentowi zabrakło pomysłu i chęci na dobre wdrożenie tej niezwykle ciekawej usługi.

W dużym uproszczeniu Remote Play pozwala na strumieniowanie rozgrywki z PlayStation 4 na inne urządzenie. Niestety, początkowo dotyczyło to wyłącznie konsolki przenośnej PS Vita i wybranych modeli smartfonów Sony. Dopiero po latach Japończycy otworzyli się na innych producentów i udostępnili Remote Play dla szerszego grona urządzeń, a tym samym użytkowników.

Obecnie Remote Play z powodzeniem możemy używać na urządzeniach mobilnych z Android i iOS, PC z Windows (8.1 wzwyż) oraz Macach. Funkcja ta pozwala nam ogrywać wszystkie produkcje z PlayStation 4, które są w naszym posiadaniu.

Remote Play na PS5?

Jak potwierdzili dzisiaj przedstawiciele Sony, już niebawem Remote Play obejmie również produkcje z PlayStation 5. Oznacza to, że bez problemu możemy zacząć rozgrywkę np. w Spider-Man: Miles Morales na PS5, a następnie kontynuować ją na smartfonie.

ps remote play

Wraz z debiutem aktualizacji systemowej 8.0 dla PlayStation 4 nazwa aplikacji PS4 Remote Play ulegnie zmianie i od teraz będzie to po prostu PS Remote Play.

Funkcja strumienowania rozgrywki z PS5 będzie dostępna od dnia premiery konsoli, czyli od 19 listopada.

Zobacz również: Nintendo Switch lepsze od PS5 i Xbox Series X? Tak twierdzą analitycy