Gry z PlayStation na Androida? Sony rozważa taką możliwość.

Sony rozważa powrót na rynek mobilnych gier wideo. Firma zastanawia się nad reaktywacją matki PlayStation na Androidzie. Czyżby szykował się następca dla Xperii Play

Sony to z jednej strony kontrowersyjna firma z tradycjami, a z drugiej przedsiębiorstwo zatrudniające świetnych inżynierów, którzy czasami wpadają na dosyć nietypowe pomysły. Marka PlayStation, która za sprawą PlayStation 5 jest obecnie najbardziej dochodową częścią firmy zastanawia się nad powrotem do produkcji gier na urządzenia przenośne.

Xperia Play

Xperia Play

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie jest to nowy pomysł, ponieważ w przeszłości Sony sprzedało konsole przenośne PlayStation PSP oraz Vita, a także smartfon Sony Xperia Play ze zintegrowanym padem Dual Shock.

Zobacz również:

  • Wielka wyprzedaż! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD
  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [21.09.2021]
  • Kolejny hit Sony trafi na PC! Uncharted nadchodzi

Do sieci trafiło ogłoszenie o naborze na nowe stanowisko, które rozpętało burzę domysłów. Japończycy szukają pracownika na stanowisko Head of Mobile w PlayStation Studio. Nazwa jest dosyć wymowna, a w wymaganiach znajdziemy opis stanowiska. Wynika z niego, że nowy dyrektor odpowiedzialny będzie za budowanie i rozwijanie zespołu mobilnego oraz pełnienie szefa tej jednostki w ramach PlayStation Studios.

Oznacza to, że Sony może planować powrót na rynek mobilnych gier wideo.

W opisie stanowiska znajdziemy również informacje o konieczności adaptacji najpopularniejszych franczyzn PlayStation na urządzenia mobilne.

Stwierdzenie to sugeruje, że Sony przeportuje swoje największe hity na smartfony z Androidem oraz iOS. To bardzo prawdopodobny scenariusz. Patrząc na wyniki sprzedażowe Xperii Play, Sony nie będzie chciało ryzykować kolejnym nieudanym projektem.

Zamiast tego firma może zająć się tworzeniem mobilnych gier na niezwykle potężne smartfony z Androidem i iOS. Nowe urządzenia bez problemu poradzą sobie z obsługą największych hitów Sony.

Niestety nawet jeżeli plotki się potwierdzą, to na nowe gry poczekamy kilka lat. Mapa drogowa wskazuje, że dział zacznie wprowadzać na rynek nowe produkty za od trzech do pięciu lat od dziś.

Źródło: xda-developers.com