Gry z Xbox Game Pass uruchomisz na każdym telewizorze i to bez konsoli

Ofensywa Microsoftu trwa. Możliwe, że już niebawem w gry z Xbox Game Pass zagramy na każdym telewizorze bez konieczności posiadania konsoli Xbox czy PC.

Xbox Cloud

Xbox Cloud (fot. Microsoft)

Xbox Game Pass jest obecnie przysłowiowym "oczkiem w głowie" Microsoftu. Amerykańska korporacja ma jasno określony pomysł na swój biznes i chce dostarczać abonament XGP do jak najszerszego grona odbiorców. Obecnie z Xbox Game Pass (w ramach strumieniowania w chmurze - Xbox Cloud) mogą swobodnie korzystać posiadacze: konsol Xbox, PC, urządzeń mobilnych z systemem Android, a także użytkownicy przeglądarek internetowych Microsoft Edge, Google Chrome i Apple Safari. Teraz okazuje się, że amerykańska korporacja pracuje już nad dostarczeniem swojej usługi kolejnej grupie użytkowników.

Jak donosi serwis XDADevelopers, w plikach aplikacji Xbox Game Pass na Androida znaleziono interesujące dane. Jeden z zamieszczonych tam banerów nawiązuje bezpośrednio do AndroidTV. Oznaczać to może, że już niebawem Microsoft uruchomi xCloud na telewizorach. Wówczas możliwe będzie ogrywanie gier z Xbox Game Pass bez potrzeby posiadania jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że włodarze Microsoftu już w czerwcu potwierdzili, że nawiązali współpracę z czołowymi producentami telewizorów w celu dostarczenia xCloud na urządzeniach typu SmartTV.

Zobacz również:

  • Xbox Game Pass - styczeń 2023. W co zagramy w nowym roku?

Kiedy możemy spodziewać się ogólnej dostępności nowej funkcji Xbox Game Pass? Tego niestety nie wiemy. W czerwcu "gigant z Redmond" sugerował, że na xCloud na telewizorach przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Biorąc jednak pod uwagę, że prace nad odpowiednimi rozwiązaniami już trwają, to być może jeszcze w tym roku dane nam będzie zagrać w gry z Xbox Game Pass na niemal każdym współczesnym TV.

Zobacz również: Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje

Źródło: xda-developers.com