Gry z Xbox One na PC - Microsoft potwierdza porty ekskluzywnych tytułów

Na targach E3 Microsoft zapowiedział wiele nowych gier wideo. Wiele z nich trafi nie tylko na konsolę Xbox One, ale też będzie można w nie zagrać na komputerach osobistych z systemem Windows 10. Wśród tych gier znalazły się dwa naprawdę głośne tytuły.

Już wiele miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Xbox One będzie działać pod kontrolą nowego systemu operacyjnego. Wczoraj Microsoft poinformował kiedy ukaże się aktualizacja wprowadzająca Windows 10 na konsole do gier i jak będzie wyglądał odświeżony interfejs.

Pojawienie się Windows 10 na Xbox One nie oznacza, że gry z konsoli Microsoftu będzie można teraz uruchomić na komputerach z systemem operacyjnym firmy z Redmond. Jest jednak szansa, że w przyszłości coraz więcej produkcji będzie udostępniane na obie platformy.

Gry z Xbox One na PC - Microsoft potwierdza porty ekskluzywnych tytułów

Odświeżone Gears of War trafi na PC

Jednymi z pierwszych gier, które pojawią się na Xboksie One i komputerach PC będą Gears of War: Ultimate Edition oraz Killer Instinct. Okazuje się, że nie będą to produkcje ekskluzywne dostępne wyłącznie na konsoli Microsoftu.

Udostępnienie Gears of War: Ultimate Edition i Killer Instinct na PC zapowiedział na konferencji odbywającej się w trakcie targów E3 sam Phil Spencer, czyli szef działu Xbox. Z jego wypowiedzi wynika, że Killer Instinct będzie nie tylko multiplatformowe, ale umożliwi też synchronizację stanu rozgrywki pomiędzy komputerem a konsolą.

Rod Fergusson ze studia Coalition zapowiedział z kolei, że Gears of War: Ultimate Edition na PC będzie wspierać DirectX 12 i gra będzie przystosowana do rozdzielczości 4K, czego nie da się osiągnąć na konsoli Xbox One. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie obie gry zadebiutują na rynku.

źródło: thenextweb.com