Gry z chmury od Sony. Producent PlayStation kupuje firmę Gaikai

Firma Sony postanowiła zainwestować w rozrywkę opartą na chmurze kupując za 380 milionów dolarów firmę Gaikai.


Firma Gaikai oferuje usługę strumieniowania gier z chmury pozwalającą na uruchamianie najnowszych gier na sprzęcie, który normalnie nie poradziłby sobie z tym zadaniem. Oczywiście aby korzystać z takiej możliwości musimy dysponować odpowiednio wydajnym łączem internetowym.

Jak się okazało, potencjał firmy Gaikai dostrzegło Sony, które postanowiło ją wykupić za sumę 380 milionów dolarów.

"Łącząc zasoby firmy Gaikai, na które składa się jej siła technologiczna i talent inżynierski z rozległą wiedzą SCE [Sony Computer Entertainment - red.] na temat platform gier, SCE zapewni użytkownikom niespotykane rozrywkowe doświadczenia w chmurze" - powiedział Andrew House, szef Sony Computer Entertainment.

"SCE dostarczy światowej klasy usługę opartą na chmurze i strumieniowaniu danych, która pozwoli użytkownikom na natychmiastowe cieszenie się z szerokiego wachlarza treści począwszy od gier cechujących się wysokiej jakości grafiką" - dodaje House.

Większe możliwości

Kupując Gaikai firma Sony będzie miała możliwość znaczącej rozbudowy swojego rozrywkowego ekosystemu zapewniając użytkownikom dostęp do szerokiej oferty najnowszych gier z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem dowolnego urządzenia (np. konsoli PlayStation, tabletu, smartfona, telewizora) podpiętego pod Internet.

Samsung też chce

Warto na koniec przypomnieć, że niedawno współpracę z serwisem Gaikai zapowiedziała firma Samsung, która zamierza zaoferować jego usługę posiadaczom telewizorów z rodziny Smart TV (co oferują takie urządzenia dowiedzie się tutaj).