Gry za "dychę"!

Firma CD Projekt wprowadziła na rynek Tanie Granie - nową serię oryginalnych gier komputerowych, w której każdy z dostępnych tytułów będzie kosztował 9,99 zł.

Wszystkie gry z tej serii wydano w polskich wersjach językowych oraz są objęte darmową pomocą techniczną. W serii znajdują się tylko pełne wersje gier - z założenia ma ona stanowić wysokiej jakości alternatywę dla przypadkowych produktów obecnych w tym segmencie cenowym. W koszach hipermarketów można co prawda znaleźć produkty poniżej 10 zł, lecz często są to wersje shareware, demonstracyjne, często po angielsku lub nawet po niemiecku, pozbawione jakiejkolwiek gwarancji działania czy pomocy technicznej.

W pierwszej partii już skierowanej do sprzedaży znalazły się m.in. takie gry, jak: Jekyll & Hyde, Toca Tourning Car Championship, Iron Strategy, Extreme Assault czy Tzar.

Tanie Granie będzie stale rozszerzane, już obecnie przygotowuje się kolejnych 9 pozycji. Zgodnie z przyjętymi założeniami w każdym miesiącu seria będzie wzbogacana w 2, 3 nowe tytuły. Będą to gry zarówno na jednej, jak i dwóch płytach CD-ROM, sprzedawane w nowych opatentowanych niełamliwych opakowaniach.

Obecnie seria jest dostępna pilotażowo w hipermarketach TESCO na terenie całego kraju. Od połowy grudnia będzie dostępna również w sieci HIT, a od początku marca - w pozostałych sieciach handlowych.