Gry zakupione na PSN mogą być używane już tylko na dwóch konsolach

Jeśli będziemy chcieli pograć w coś na trzecim systemie to będziemy zmuszeni najpierw dezaktywować to na jednym z dwóch poprzednich.

Wraz z 18 listopada Sony wprowadza nową polisę dotyczącą PlayStation Network, wedle której zakupiony produkt będziemy mogli aktywować jedynie na dwóch (a nie jak dotychczas na pięciu) konsolach, zasada ta dotyczy jedynie gier i nie wpływa na muzykę oraz filmy. W momencie w którym będziemy chcieli uruchomić grę na trzeciej konsoli, musimy najpierw dezaktywować jedną z poprzednich za pomocą odpowiedniej opcji. Każda gra zakupiona przed wyznaczoną datą nie jest jeszcze objęta nowymi zasadami i nadal możemy ją aktywować na 5 konsolach.

Sony podjął te kroki w celu zmuszenia graczy do zaprzestania nadużywania tego systemu ponieważ wielu z nich potrafiło się umawiać na "wspólne" zakupy gier, tym samym zmniejszając zyski płynące z ich sprzedaży.

Wielu graczy popiera decyzję Sony jednocześnie narzekając, że dwie konsole to jednak za mało i powinna być opcja aktywacji na trzech.