Guild Wars 2 - czym wyróżnia się nowe MMO?

Guild Wars 2 ma się pojawić już w przyszłym roku. To kolejne MMO, którego twórcy chcą podbić ten coraz bardziej popularny rynek. Sprawdziliśmy czy mają się czym pochwalić i jakie nowości zaoferuje ich produkcja.

Guild Wars 2 jest kontynuacją popularnej gry MMO wydanej przez NCsoft w roku 2005. Zaletą pierwszej odsłony była rozbudowana fabuła, możliwość kontynuowania rozgrywki bez konieczności uiszczania miesięcznych opłat abonamentowych oraz rozbudowane opcje dotyczące rozgrywki PvP.

Kontynuacja Guild Wars swoją oficjalną premierę ma mieć dopiero w przyszłym roku. Już teraz jednak twórcy zdradzili wiele szczegółów. Ich zdaniem druga cześć tego MMO w sposób znaczący różnić się będzie nie tylko od poprzedniczki, ale także od innych tytułów typowych dla tego gatunku.

Zobacz również:

  • AMD ujawnia nową kartę graficzną Radeon PRO! Premiera już w tę środę
Guild Wars 2 - czym wyróżnia się nowe MMO?

Guild Wars 2 - premiera w przyszłym roku. Czy warto czekać na unikalne opcje zapowiadane przez twórców?

Pierwszą ciekawą innowacją jest system tworzenia i używania przedmiotów. Dość wyjątkowy będzie wpływ znalezionych i założonych itemów na naszą postać. Mianowicie, każdy oręż charakteryzować się będzie innym zestawem umiejętności, które będą mogły być użyte przez bohatera gdy korzysta z danej broni.

Innymi słowy, grając wojownikiem będziemy dysponować własnym zestawem ataków, jednak po założeniu unikalnego miecza dostaniemy kilka kolejnych. Warto także zaznaczyć, że te dodatkowe zestawy umiejętności unikalne dla każdej broni, będą wyjątkowe dla każdej z klas. Co innego dostanie mag, a co innego np. łotrzyk.

Twórcy Guild Wars 2 w nieco inny sposób podeszli także do systemu craftingu. W szczególności chciałbym wspomnieć o tworzeniu zestawów przedmiotów. Każdy item będzie bowiem posiadać specjalne miejsce na upgrade.

Guild Wars 2 - czym wyróżnia się nowe MMO?

Walka bez tanka i healera - ryzykowna zabawa.

Co za tym idzie, by stworzyć jakikolwiek zestaw nie będziemy musieli po kilkanaście razy tłuc jednego bossa. Wystarczy znaleźć składniki, a te będą dostępne w wielu miejscach. Warto bowiem zaznaczyć, że Guild Wars 2 pozbawione będzie profesji zbierających. Zioła czy minerały dostępne będą dla wszystkich.

Farmerzy nie zabiorą jednak surowców innym graczom. Składniki zebrane w danym miejscu przez jednego gracza nadal będą w nim dostępne, jednak... tylko dla innych postaci, które jeszcze ich nie zebrały.