Guild Wars - premiera niebawem!

W najbliższy czwartek, tj. 16 czerwca 2005 roku, w sklepach pojawi się ciekawie zapowiadająca się gra MMORPG pt. "Guild Wars".

Gra powstaje w studio NCsoft, odpowiedzialnym m.in. za stworzenie takich gier MMORPG, jak "Lineage II", czy "City of Heroes". Unikalność rozgrywki w nowej produkcji firmy ma polegać na połączeniu współzawodnictwa i kooperacji - gracz będzie mógł zarówno wykonywać misje z pomocą drużyny, jak i samodzielnie, starając się wyprzedzić swoich konkurentów. W grze będzie można nie tylko rozwijać fabułę w trybie fabularnym, ale również brać udział w walkach na arenach PvP. Najistotniejsze jest jednak to, że zabawa w "Guild Wars" nie będzie wymagała opłat abonamentowych, a na jednym koncie będzie można rozwijać nawet do czterech postaci.

Akcja "Guild Wars" osadzona została w świecie fantasy zwanym Tyrią. Zamieszkiwana niegdyś przez rasę inteligentnych i potężnych węży Tyria jest świadkiem ekspansji rasy ludzkiej, która spycha wcześniejszych włodarzy w zapomnienie. Potężna cywilizacja gadzich władców staje się legendą. Bogowie postanawiają obdarzyć wszystkie inteligentne istoty Tyrii magią. Wkrótce rozpoczyna się jednak bezpardonowa walka pomiędzy zamieszkującymi świat rasami o panowanie nad Tyrią.

Zagrożeni ludzie postanawiają zwrócić się do bogów o interwencję. W odpowiedzi na modły bogowie zamykają magię świata w Krwawych Kamieniach, które następnie zostają pogrzebane głęboko w ziemi. Na świecie zaczyna panować pokój. Powstają gildie, które skupiają w swych rękach władzę większą od niejednego królestwa. Pokój jednak nie trwa wiecznie - w wyniku erupcji wulkanu kamienie ponownie zostają odkryte. Od tej pory zaczyna się bezpardonowa walka gildii o zasoby cennego kruszcu. Walki kończy pojawienie się wielkiego zagrożenia z północy, które jednoczy wszystkie rasy Tyrii. Zadaniem graczy będzie walka o ocalenie Tyrii przed bestiami atakującymi z północy.

Gra zostanie wydana w oryginalnej, angielskiej wersji językowej - na język polski zlokalizowano tylko pudełko i kartę pomocy podręcznej. Dodatkowo każdy, kto dokona elektronicznej rejestracji produktu na stronie wydawcy, otrzyma możliwość pobrania obszernego poradnika do gry w wersji elektronicznej - oczywiście w języku polskim. Gra będzie dostępna w salonach multimedialnych oraz w sklepach z grami w cenie 129,90 zł.


Zobacz również