Gunpoint - gra o szpiegowaniu, elektryce i biciu ludzi

Jeśli szukacie czegoś nieco innego niż większość gier typu stealth, to mam coś dla Was. Gunpoint to nadchodząca gra niezależna, której głównym bohaterem jest nietypowy szpieg-elektryk specjalizujący się w wykradaniu wszelkich sekretów z zabezpieczonych budynków.

Sam pomysł nie brzmi zbyt innowacyjnie dopóki nie weźmiemy pod uwagę gadżetów, jakie gra nam oferuje. Wśród nich można znaleźć m.in. rakietowe spodnie, płaszcz umożliwiający skok z dużych wysokości oraz kluczowe urządzenie znane jako "Crosslink", z pomocą którego możemy przepinać złącza urządzeń elektrycznych. Przykładem jego zastosowania może być przepięcie przełącznika od światła tak, aby otwierał drzwi zamknięte elektronicznie. Bardziej zaawansowane rozwiązania prezentuje poniżej zamieszczony filmik.

Na pierwszy rzut oka działanie Crosslinka może się wydawać nieco skomplikowane, ale autor zapewnia, że sposób jego użycia jest bardzo intuicyjny już od pierwszej chwili zabawy.

Mechanika walki opiera się na atakowaniu przeciwników z nienacka, np. poprzez wystrzelenie się razem z nimi przez okno niczym z katapulty. Dzięki wspomnianemu płaszczowi upadek zostanie zamortyzowany, a my możemy kontynuować zlecone zadanie.

Gra jest tworzona przez Toma Francisa, który pisze dla brytyjskiego PC Gamera. Oprawą graficzną zajmują się natomiast John Roberts oraz Fabian van Dommelen. Francis szuka także kogoś, kto stworzył by soundtrack dla jego produkcji. Jest również ciekawy, czy ludzie będą skłonni za nią zapłacić, szczególnie że ta staje się coraz bardziej ambitna.

Wstępnie planowano, aby Gunpoint ukazał się w okresie świąt, aczkolwiek w celu dopracowania całości datę wydania przeniesiono na marzec przyszłego roku. Jeśli jesteście ciekawi, jak Francisowi idzie z produkcją tytułu, to możecie śledzić aktualizacje na jego blogu.

Zapraszam również do artykułu o grze w podobnych klimatach, która jest już dostępna do pobrania za darmo.

Jestem ciekaw, czy wy zapłacilibyście za taką grę?